طرز تهیه فینگر فود ساده

طرز تهیه فینگر فود ساده

طرز تهیه فینگر فود ساده

فینگر فود ها نام هایی است که این روز ها زیاد می شنوید به غذا های کوچکی که امکان خوردن به یکبار وجود دارد در واقع فینگر فود گفته می شود و بیشتر برای تولد ها و جشن ها از آن استفاده می کنند. اما برای عصرانه هم پیشنهاد فوق العاده است تهیه این نوع غذا که ما می خواهیم در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه فینگر فود ساده و خوشمزه را به شما آموزش دهیم که بسیار ساده تهیه می شود این فینگر فود با سالاد الویه درست می شود. و شما می توانید از سالاد الویه اماده هم استفاده کنید که کار را ساده تر هم می کند و در عرض چند دقیقه می توانید کلی فینگر فود آماده کنید. و آن را برای مراسم ها یا عصرانه سرو کنید. ما دستور تهیه سالاد الویه هم قرار دادیم پس اگر می خواهید سالاد اولیه درست کنید تمام مراحل را انجام دهید.

مواد لازم برای تهیه فینگر فود ساده

تخم مرغ پخته رنده شده ۲ عدد

خیارشور رنده شده به مقدار دلخواه

ذرت بخارپز شده نصف لیوان

سیب زمینی پخته شده، رنده شده ۴عدد متوسط

نخود فرنگی بخارپز شده نصف لیوان

هویج بزرگ

سینه مرغ به مقدار دلخواه (من پختم رنده کردم)

سس مایونز یک لیوان و نیم

پنیر ورقه ای گودا

نان تست

فلفل قرمز (به دلخواه)

قالب دایره، قالب ستاره کوچولو

گوجه گیلاسی

طرز تهیه فینگر فود ساده

برای شروع کار باید سیب زمینی و تخم مرغ ، مرغ و ذرت پخته را با خیارشور و رو باهم ترکیب کنید، نخود فرنگی رو نصف لیوان داخل کمی آب نیم ساعت بخارپز میکنیم، بعد به مواد اضافه میکنیم و سس و فلفل هم میزنیم و یکمی هم خردل، شروع به همزدن میکنیم، الویه که حاضر شد میزاریم کنار با قالبمون نان تست رو قالب میزنیم، حالا اگه قالبتون کوچیک باشه میتونین از هر نان تست ۲ تا قالب نون دربیارین، اضافه ی نون هم میزاریم بعدا با نون بخورین.

طرز تهیه فینگر فود ساده

در ادامه کار دومین قالبی که نون رو زدیم، نون رو از قالب درنمیاریم و مقداری از الویه داخل قالب (روی نون) میریزیم قشنگ دیواره های داخلی قالب رو با قاشق فشار میدیم بعد آرووووم از زیر نون رو فشار میدیم که در بیاد، اون یکی قالب نون رو روش میزاریم، پنیر گودا هم قالب میزنیم روش میزاریم بعد هویج رو‌هم خیلی نازک خلالی برش میدیم تا راحت قالب بخوره، اونم قالب میزنیم و با هویج و نصف گوجه گیلاسی و خلال دندون تازه تزیین میکنیم. همانند شکل بالا می توانید این کار را انجام دهید.