طرز تهیه مافین شکلاتی

طرز تهیه مافین شکلاتی فوق العاده خوشمزه

طرز تهیه مافین شکلاتی فوق العاده خوشمزه

یکی از دسر های بسیار محبوب امروزی مافین است. و از بهرین نوع های مافین هم همانطور که می توانید نوع شکلاتی آن است که ما در این مطلب نازشو طرز تهیه مافین شکلاتی فوق العاده خوشمزه را برای شما منتشر کردیم این دسر بسیار خوشمزه نیز درست است که نیاز به مواد اولیه زیادی دارد اما تجربه و درست کردن یک بار آن حتما تجربه عالی برای شما خواهد بود و روش تهیه آن بسیار ساده است و فقط شما باید با دقت مطلب آموزشی ما را بخوانید تا بتوانید یک مافین خوشمزه درست کنید و برای خانواده یا دوستان خود سرو کنید. اگر در دستور تهیه مافین شکلاتی که ما در اینجا برای شما منتشر کردیم به مشکلی برخورید می توانید از بخش دیدگاه وب سایت نازشو نیز مشکل خود را با ما در میان بگذارید ما در کوتاه ترین زمان ممکن آن را پاسخ خواهیم داد و حتی اگر نظر یا پیشنهادی دارید که می تواند به بهتر شدن این مطلب به بازیدکنندگان کمک کند حتما برای ما در همان قسمت دیدگاه بنویسید ما از نظرات شما استقبال خواهیم کرد. در ادامه همراه ما باشید تا با روش تهیه مافین شکلاتی آشنا شوید.

مواد لازم برای طرز تهیه مافین شکلاتی خوشمزه

پودر کاکائو: یک دوم پیمانه
آرد: یک پیمانه
روغن: یک دوم پیمانه
نمک: یک چهارم قاشق چای خوری
شکر: یک دوم پیمانه
آب داغ: یک دوم پیمانه
بیکینگ پودر: یک دوم قاشق چای خوری
شکر قهوه ای: یک سوم پیمانه
ماست: یک دوم پیمانه
تخم مرغ: 2 عدد
وانیل: یک قاشق چای خوری

مواد لازم رویه مافین شکلاتی

شکلات تلخ (ذوب شده): یک دوم پیمانه
کرم تارتار: سه چهارم قاشق سوپ خوری
پودر شکر: یک و یک دوم پیمانه
خامه فرم گرفته: یک پیمانه
آب: 2 قاشق سوپ خوری

طرز تهیه مافین شکلاتی فوق العاده خوشمزه

برای شروع کار طرز تهیه مافین شکلاتی ابتدا آرد، بیکینگ پودر و نمک را در ظرف مناسبی با هم ترکیب کنید سپس نیز آب داغ، پودر کاکائو، شکرها، روغن، تخم مرغ و وانیل را در ظرفی جداگانه با هم خوب مخلوط کنید. در مرحله بعد ترکیب آرد و ماست را به مواد اضافه و مخلوط کنید. در ادامه شما باید خمیر به دست آمده را در قالب های مافین از قبل چرب شده و آرد پاشیده شده بریزید (طوری که حدود سه چهارم حجم قالب ها پر شود) و به مدت 20 دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد (350 درجه فارنهایت) قرار دهید تا مافین ها بپزند. آنها را پس از خنک شدن از قالب در آورید. تا اینجا عالی پیش رفتید در ادامه باید برویم سراغ طرز تهیه تهیه رویه مافین شکلاتی خوشمزه خودمون همراه ما باشید.

برای تهیه رویه مافین شکلاتی خودمان به صورت زیر عمل می کنیم.

ابتدا  پودر شکر، کرم تارتار و آب را در ظرف مناسبی به خوبی با هم مخلوط کنید تا به غلظت مناسب برسند. بعد این مخلوط را در قیف قنادی بریزید و کنار بگذارید. در ادامه هم خامه فرم گرفته را در قیف قنادی بریزید و قسمت ته مافین ها پایپ کنید تا داخل آنها کمی با خامه پر شود. در بخش روی مافین ها را به شکلات تلخ ذوب شده آغشته کرده و با مخلوط رویه تزئین کنید. آنها را به مدت 5 دقیقه در یخچال قرار دهید تا شکلات خودش را بگیرد. شما الان توانستید یک مافین شکلاتی خوشمزه را در منزل تهیه کنید امیدوارم که از این آموزش راضی بوده باشید.