طرز تهیه مربای گلابی

طرز تهیه مربای گلابی خانگی

طرز تهیه مربای گلابی خانگی

برای شما در این مطلب سایت نازشو در دسته آشپزی طرز تهیه مربای گلابی خانگی بسیار خوشمزه را قرار دادیم که شما چگونه بتوانیدیک مربای بسیار خوش طعم و مزه با گلابی درست کنید که از مزه آماده آن بسیار بهتر باشد. در این فصل گلابی های تازه بیشتر است و شما با تهیه آن می توانید به راحتی در خانه و بدون کمک کسی مربا گلابی تهیه کنید در ادامه با روش درست کردن و همچنین مواد لازمی که شما نیاز دارید برای شما قرار می دهیم. در ادامه همراه ما باشید با روش آماده کردن یک مربای بسیار خوشمزه با گلابی .

مواد لازم برای تهیه مربای گلابی خانگی

شکر ۱ کیلو
گلاب مقداری
هل دم‌کرده حدود ۱۰ عدد
زعفران دم‌ کرده دو قاشق غذا خوری
گلابی ۱ کیلو
سرکه دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربای گلابی خانگی

برای آغاز به کار تهیه این مربا شما باید ابتدا  همه گلابی‌ ها را شسته و پوست و هسته آن‌ ها را بگیرید بعد آن‌ ها را به قطعات دلخواه برش می ­زنیم. سرکه را با چند لیوان آب مخلوط کرده و گلابی‌ ها را در داخل آن‌ ها ریخته تا از سیاه شدن گلابی‌ ها جلوگیری کند شکر را ۵ لیوان آب مخلوط کرده و روی اجاق قرار می‌دهیم تا به جوش بیاید و شکر در داخل آب به جوش آید بعد از این که شکر در داخل آب کاملاً حل‌ شده آن را از روی اجاق برداشته و اجازه می‌دهیم که خنک شود و همچنین ته‌نشین شود.

منتظر می مانیم بعد از خنک شدن شربت آن را با پارچه‌ ای تمیز صاف می‌کنیم، گلابی‌ ها را از داخل آب سرکه خارج کرده و به شربت اضافه می‌ کنیم و اجازه می‌ دهیم که با شعله ملایم به جوش بیاید؛ بعد از این که گلابی ­ها به میزان پخت مناسب رسیدند و شربت مربا لازم را پیدا کرد؛ آب‌ لیمو را اضافه می‌ کنیم بعد از این که کمی جوشید دم‌ نوش هل و گلاب و زعفران دم‌ کرده را نیز به مربا اضافه می‌کنیم و از روی اجاق برمی‌داریم و اجازه می‌ دهیم که خنک شود و آن را داخل ظرف مناسب و خشک ریخته و در یخچال نگه­داری می­ کنیم. امیدواریم که این پست هم مورد توجه شما قرار گرفته باشد و توانست باشید این مربادر منزل تهیه کرده باشید.