طرز تهیه نان صبحانه

طرز تهیه نان صبحانه خانگی و خوشمزه

طرز تهیه نان صبحانه خانگی و خوشمزه

برخی اوقات حتما برای شما پیش آماده است که سر حال و با حوصله هستید و دوست دارید یک صبحانه خوشمزه تهیه کنید. و احتمال اولین مسئله ای را که دنبال می کنید این است که بروید ابتدا یک نان گرم بگیرد البته این کار عالی است اما برای اینکه تکرار نشود می توانید از انواع نان های شیرین و خوشمزه که مخصوص و صبحانه و عصرانه هستند استفاده کنید. ما در این پست وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو برای شما طرز تهیه نان صبحانه خانگی و خوشمزه را قرار دادیم. شما نیز می توانید این نان بسیار خوشمزه که به به احتمال زیاد حتما مورد توجه اعضای خانواده قرار خواهد گرفت را به راحتی تهیه کنید و از اصلی ترین دلایل خوشمزه شدن این نان نیز می تواند وجود موز و شکلات در این نان باشد که بسیار آن را خوشمزه تر می کند و مخصوص کودکان را علاقه مند به صبحانه خوردن می کند همراه ما در این پست باشید تا درست کردن آن را بیاموزید.

مواد لازم برای تهیه نان صبحانه خانگی و خوشمزه

۱ و ۱/۳ فنجان شکر
۱/۲ فنجان گردو خرد شده
۳/۴ قاشق چای خوری نمک
۲ عدد تخم مرغ
۱ قاشق چای خوری وانیل
۱ قالب ۱۰۰ گرمی کره
۱ قاشق چای خوری بیکینگ پودر
۱ فنجان خامه ترش
۱ قاشق چای خوری جوش شیرین
۲ فنجان آرد
۱ فنجان موز رسیده و پوره شده
۱ فنجان چیپس شکلات

طرز تهیه نان صبحانه خانگی و خوشمزه

خوب برای شروع کار طرز تهیه این نان فوق العاده خشومز شما باید ابتدا مثل درست کردن سایر کیک ها و نان ها ابتدا فر را با دمای ۱۷۰ درجه سانتی گراد گرم می کنیم. در یک کاسه بزرگ، کره و شکر را با هم مخلوط می کنیم تا رنگ آن روشن شود. سپس تخم مرغ، وانیل و خامه ترش را اضافه کرده و دوباره هم می زنیم. در ظرفی دیگر آرد را به همراه جوش شیرین، بیکینگ پودر و نمک مخلوط می کنیم. مواد خشک را آرام آرام در دو مرحله به مخلوط کره ای اضافه کرده و با همزن آن را هم می زنیم. وقتی خمیر یک دستی حاصل شد، موز، گردو خرد شده و چیپس شکلات را اضافه کرده و به آرامی توسط یک لیسک با هم ترکیب می کنیم.

در ادامه کار نیز باید شما کف قالب را آرد پاشی کرده و یک کاغذ روغنی روی آن می اندازیم. با توجه به ابعاد قالبی که داریم، مواد را داخل یک یا دو قالب مخصوص نان می ریزیم. با توجه به این حجم از موادی که در دستور پخت آمده است، از ۲۴ عدد قالب مافین هم می توانی استفاده کنی. اگر مواد را در یک قالب ریختی به مدت یک ساعت، اگر دو قالب بود ۳۵ – ۴۵ دقیقه و اگر آن را داخل قالب مافین ریختی ۲۵ دقیقه کافیست تا داخل فر بماند. وقتی رنگ نان تقریباً قهوه ای روشن شد و خلال دندانی را که در مرکز آن فرو کردی تمیز بیرون آمد، می توانی مطمئن شوی که نان پخته و آماده است. آن را از قالب بیرون آورده و روی سینی توری فر بگذار تا خنک شود. شما می توانید این نان خوشمزه به همراه شیر یا چای میل کنید امیدواریم که این نان خوشمزه مورد توجه شما قرار گرفته باشد.