طرز تهیه پفیلا بدون پوست

طرز تهیه پفیلا بدون پوسته

طرز تهیه پفیلا بدون پوسته

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه پفیلا بدون پوسته را قرار دادیم. پفیلا یا پاپ کورن بدون پوست امروز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و بسیاری از طعم آن بیشتر راضی هستند. اما آن هایی که در خانه دوست دارند پفیلا های بدون پوسته تهیه کنند می توانند از این آموزش ما استفاده کنند که قرار در این آموزش به شما طرز تهیه پفیلا بدون پوسته را با طعم پنیری آموزش دهیم. در ادامه همراه ما باشید با این آموزش تهیه پاپ کورن بدون پوست .


مواد لازم برای طرز تهیه پفیلا پنیری بدون پوست

یک چهارم پیمانه پنیر چدار (رنده شده)
پاپ کورن به اندازه یک کیسه کامل (در صورت استفاده از اجاق گاز می توانید یک دوم پیمانه دانه ذرت استفاده کنید)
۶ قاشق غذاخوری کره (ذوب شده)

طرز تهیه پفیلا بدون پوسته

برای شروع کار طبق دستورالعمل بسته، پاپ کورن را در مایکروفر آماده کنید. ضمنا می توانید از اجاق گاز هم برای تهیه پاپ کورن استفاده کنید. در این مرحله طرز تهیه ذرت بو داده بدون پوسته باید ذرت را در کاسه ای بزرگ سرو کنید. کره را در یک ظرف شیشه ای یا سرامیکی قرار داده و به مدت ۲۰ ثانیه در مایکروفر بگذارید. سپس آن را بهم زده و دوباره برای ۲۰ ثانیه در گرما قرار دهید. این کار را تا زمانی که کره کاملا ذوب شود انجام دهید.

 

طرز تهیه پفیلا بدون پوست

برای تهیه پاپ کورن پنیری باید پنیر رنده شده را روی قسمت بالای پاپ کورن بپاشید، کره ذوب شده را در بالای پنیر به خوبی پخش کنید. پاپ کورن آماده است. از آن لذت ببرید. شما می توانید موارد دیگری مانند پاپریکای دودی اسپانیایی، پودر سیر، پودر کاین، پودر کاری، فلفل دلمه ای یا حتی زیره را به پاپ کورن اضافه کرده و با خلاقیت در استفاده از ادویه جات، آن چیزی را که اعضای خانواده تان دوست دارند آماده کنید. یک سفره پلاستیکی بزرگ پهن کرده و بچه ها را تشویق کنید که غذای شان را روی آن بخورند. برای تمیز کردن دست نیز دستمال مرطوب در دسترس داشته باشید.