طرز تهیه کاپ کیک آلبالو

طرز تهیه کاپ کیک آلبالو خوشمزه در منزل

در یکی دیگر از مطالب  سایت تفریحی و سرگرمی نازشو برای شما آموزش طرز تهیه کاپ کیک آلبالو خوشمزه را قرار دادیم. به کیک های که در قالب کوچک و گرد تهیه می شوند مثل فنجان و روی آن را هم در بیشتر مواقع با خامه تزیین می کنند. کاپ کیک ها را با طعم های مختلفی درست می کنند. ما در این مطلب برای شما طرز تهیه کاپ کیک آلبالو را قرار دادیم. که اندازه کاپ کیک شکلاتی پرطرفدار نیستن اما طعم بسیار خوشمزه ای دارند. برای اینکه کاپ کیک شما طعم خوبی داشته باشد باید تمامی موارد گفته شده در مطلب را رعایت کنید و مواد اضافه تر یا کمتر استفاده نکنید.

مواد لازم برای تهیه کاپ کیک آلبالو خوشمزه

آلبالو : یک لیوان
آرد : ۲ لیوان
بکینگ پودر : یک و نیم قاشق مربا خوری
تخم مرغ : ۳ عدد
شکر : ۲ لیوان
ماست : نیم لیوان
روغن : نیم لیوان
شربت آلبالو : نیم لیوان غلیظ
وانیل : نصف قاشق چایخوری
نمک : به اندازه لازم

طرز تهیه کاپ کیک آلبالو خوشمزه در منزل

برای شروع کار آلبالو ها را شسته و هسته آن ها را جدا میکنیم و داخل یک لیوان میریزیم. بعد یک ظرف مناسب انتخاب می کنیم و آلبالو ها را از داخل لیوان در ظرف میریزیم و روی آن نصف لیوان شکر میریزیم. سپس آن را روی حرارت قرار داده می گذاریم 12 دقیقه روی حرارت بماند. بعد داخل ظرف را نگاه می کنیم اگر مشاهده کردید که شکر ها خوب آب شده است و آلبالو آب انداخته و اب آلبالو غلیظ شده است. ظرف را از روی حرارت بر می داریم و بعد آلبالو ها را آبکش می کنیم. سپس هم آلبالو ها را و هم اب آلبالو را در دمای محیط قرار می دهیم تا خنک شوند. این کار برای این است که آلبالو ها در کیک پخته شده طعم ترشی ندهند.

در مرحله بعد باید بیکینگ‌پودر و نمک و آرد را دو با الک کنید . تخم مرغ ها و وانیل و بقیه شکر رو 7 دقیقه همزن برقی هم میزنیم تا کرم رنگ و کش دار شود. بعد نوبت به ماست می رسد نیم لیوان ماست را اضافه می کنیم. سپس روغن و در پایا آب آلبالو های که گذاشته بودیم خنک شود را اضافه می کنیم . همزن برقی خاموش می کنیم. آرد الک شده رو کم کم اضافه میکنیم و کمی با قاشق هم میزنیم. در آخر هم آلبالو های پخته رو اضافه میکنیم و کمی با مواد ترکیب می کنیم.  بعد فر را می گذاریم چند دقیقه ای گرم شود. بعد قالب های دایره شکل را انتخاب می کنیم و ته آن را کاغذ روغنی قرار می دهیم و بعد مواد را داخل قالب میریزیم. و بعد حدود 45 دقیقه در فر قرار می دهیم. برای آخر کار هم می توانید آلبالو تازه یا پخته شده به همراه خامه روی کیک بریزید و بعد آن را میل کنید.