طرز تهیه کباب تابه ای

طرز تهیه کباب تابه ای خوشمزه و مخصوص

طرز تهیه کباب تابه ای خوشمزه و مخصوص

در یکی دیگر از پست های آشپزی سایت نازشو اینبار بار خدمت شما هستیم با طرز تهیه کباب تابه ای خوشمزه و مخصوص کباب تابه ای از غذای های دیگری است که بسیار مورد علاقه نسل جدید است و جزوه غذا های خوشمزه ایرانی محسوب می شود که به چند روش نیز تهیه می شود و یکی از برترین و خوش طعم و مزه ترین روش های تهیه یک کباب تابه ای را برای شما در این پست منتشر کردیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد همراه ما از نظرات شما استقبال می کنیم و از آن در انتشار مطالب جدید و همچنین بروزرسانی های مطالب استفاده می کنیم.

مواد لازم برای تهیه تهیه کباب تابه ای خوشمزه و مخصوص

تخم‌ مرغ یک عدد

گوشت چرخ‌ كرده 500 گرم

پیاز كوچک یک عدد

گوجه‌ فرنگی متوسط 1 عدد

پیازچه 1 دسته كوچک

رب گوجه‌ فرنگی 2 قاشق سوپخوری

روغن مایع گیاهی 3 قاشق سوپ‌خوری

سیر یك حبه

خمیر نان فانتزی خشك‌ شده یك پیمانه

پودر آویشن خشك یك قاشق چای‌خوری

جعفری خردشده 2 قاشق چای‌خوری

نمك و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه کباب تابه ای خوشمزه و مخصوص

برای تهیه این غذای فوق العاده خوشمزه در گام نخست  كاسه بلوری بزرگی آماده كنید و گوشت چرخ كرده را در آن بریزید و پیاز را پس از پوست كندن در آن رنده كنید.سیر را نیز پوست كنده و ریز خرد كنید. گوجه‌فرنگی را هم با پوست به قطعات خیلی كوچك تقسیم كنید. همه سبزیجات خردشده را همراه بقیه مواد ذكرشده در فهرست مواد لازم، به طور همزمان به گوشت اضافه كنید و مخلوط گوشتی را خوب ورز دهید تا مواد با هم مخلوط شوند.

در گام بعدی کار شما مقداری از مخلوط را با یك دست برداشته و در كف دست دیگر به شكل گلوله درآورید سپس با فشار، آن را به دایره‌ای كوچك تبدیل كنید. با این مقدار مواد لازم، شما می‌توانید 7 عدد از این كباب‌های دایره‌ای شكل درست كنید. ظرفی مخصوص مایكروفر را كه برای این تعداد كباب مناسب باشد، آماده كرده و با روغن چرب كنید، سپس كباب‌ها را كف ظرف بچینید و ظرف را بدون در، داخل مایكروفر قرار دهید و با حداكثر قدرت، آن را روی 10 دقیقه زمان تنظیم كنید.

و در گام پایانی در صورت تمایل روی كباب‌ ها مقداری سس گوجه‌ فرنگی و جعفری خردشده بریزید و همراه پیازچه سرو كنید. امیدواریم به راحتی توانست باشید این غذا خوشمزه را تهیه کرده باشید و از میل کردن آن کنار خانواده یا مهمان ها لذت برده باشید.