کباب عربی

طرز تهیه کباب عربی خانگی

طرز تهیه کباب عربی خانگی

یکی از کباب های خوشمزه در جهان کباب عربی است که طعم و مزه بسیار خوبی مثل کباب های ایرانی دارد و اگر اهل رستوران رفتن باشید حتما در منو رستوران ها آن را دیده اید و ما در این مطلب سایت نازشو به شما طرز تهیه کباب عربی آموزش خواهیم داد. این کباب بسیار خوشمزه روش تهیه بسیار آسانی دارد اما نکات بسیار کلیدی در تهیه آن وجود دارد که در این پست آن ها را بررسی می کنیم همچنین این کباب جزوه غذا های حساب می شود که هزینه زیادی دارد. و در ادامه با مواد لازم زیاد آن آشنا می شوید ما این مقدار را برای 5 تا 9 نفر در نظر گرفتیم که شما بسته به تعداد می توانید آن را کم یا زیاد کنید. اما سعی کنید تعادل مواد را با دقت مشخص کنید تا مزه اصلی غذا خوشمزه شود. در ادامه همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه کباب عربی خانگی

روغن: 2 قاشق سوپ خوری
نمک: 1 قاشق چای خوری
فلفل سبز «ریز خرد شده»: 7 الی 8 عدد
گوشت گوساله «چرخ کرده»: 500 گرم
رب گوجه فرنگی: 1 قاشق سوپ خوری
پیاز «ریز خرد شده»: 2 عدد
فلفل سیاه «پودر شده»: یک و یک دوم قاشق چای خوری
برگ جعفری «خرد شده»: 2 قاشق سوپ خوری

مواد لازم برای تهیه کوفته سیب زمینی

آب: به مقدار ضروری
سس گوجه فرنگی تند: 1 قاشق سوپ خوری
زیره «پودر شده»: به مقدار ضروری
پیاز «رنده شده»: 1 عدد
سیب زمینی: 4 عدد
روغن زیتون: 50 میلی لیتر
برگ جعفری «ریز خرد شده»: 2 قاشق سوپ خوری
بلغور گندم «پخته»: 4 پیمانه
نمک: به مقدار ضروری
سس گوجه فرنگی: 1 قاشق سوپ خوری

طرز تهیه کباب عربی خانگی

برای آغاز به کار تهیه این کباب فوق العاده خوشمزه شما در گام نخست روغن را در ظرف مناسبی روی حرارت گرم کنید و گوشت چرخ کرده را در آن تفت دهید تا رنگ آن عوض شود. پیاز ریز خرد شده را افزون کرده و تفت دهید. فلفل سبز، گوجه فرنگی، رب گوجه فرنگی، نمک، فلفل سیاه و برگ جعفری خرد شده رابه مواد افزون و آمیخته کنید. پس از چند دقیقه تفت دادن ظرف را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

در قسمت دوم شما برای تهیه کوفته سیب زمینی باید ابتدا سیب زمینی را در آب بپزید و آنگاه له کنید. بلغور گندم پخته را با پیاز رنده شده، روغن زیتون، برگ جعفری ریز خرد شده، سس های گوجه فرنگی، زیره و نمک آمیخته کنید. سیب زمینی له شده را افزون و آمیخته کنید. گلوله های کوچکی از آمیخته به دست آمده جدا کرده و کف دست خود مثل عکس، شکل دهید. آمیخته گوشت را وسط ظرف میل قرار دهید، کوفته ها را دور آن بچینید و میل کنید. امیدواریم که طرز تهیه این غذا مورد توجه شما قرار گرفته باشد.