طرز تهیه کتلت شیرازی

طرز تهیه کتلت شیرازی خانگی

طرز تهیه کتلت شیرازی خانگی

کتلت ها همیشه یک پیشنهاد بسیار خوب برای شام بودن و درست کردن انواع کتلت در برنامه غذایی بسیار از خانواده ها است اما این بار می خواهیم طرز تهیه کتلت شیرازی خوشمزه را در این مطلب به شما آموزش دهیم که یک کتلت بسیار ویژه و خوشمزه است که در استان فارس تهیه می شود و یکی از بهترین انواع کتلتی که تا حال خوردین را می توانید با تهیه کتلت شیرازی تجربه کنید. اما درست کردن این غذا هم بسیار راحت است و در آن کلی مواد اولیه مفید وجود دارد که برای بدن انسان مفید است. ما سعی کردیم این غذای مخصوص شیرازی را برای شما به زبان بسیار ساده توضیح دهیم که شما بدون اینکه مشکلی پیدا کنید یک کتلت را یاد بگیرد که هم بسیار خوشمزه است و هم بسیار راحت تهیه می شود.

مواد لازم برای تهیه کتلت شیرازی خانگی

سیب زمینی 2  عدد تقریبا بزرگ
پیاز   یک عدد متوسط
تخم مرغ   ۱ عدد
شیر   یک چهارم پیمانه
خمیر داخل نان ساندویچی خوب  130 گرم
پودر انبه میزان لازم
آرد سوخاری یک قاشق سوپخوری
نمک به مقدار لازم
فلفل سیاه و قرمز به مقدار لازم
زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه کتلت شیرازی خانگی

برای آماده کردن این کتلت بسیار خوشمزه شما باید در گام نخست سیب زمینی ها را خوب بشویید و آب پز کنید. بعد از پختن ، پوست سیب زمینی ها را تمیز بکنید و به اندازه های کوچکتر برش دهید تا کاملا سرد شوند. قسمت های خمیری نان های ساندویچ را خارج کنید ، پیاز را رنده کرده و آب اضافی آن را دور بریزید. شیر را روی آرد سوخاری بریزید. همه مواد را با هم مخلوط کنید و از چرخ گوشت رد کنید. خمیر بدست آمده را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید استراحت کند تا خوب ور بیاید و از چسبندگی سیب زمینی هم کم شود.

در گام بعدی کار تهیه کتلت شیرازی بسیار خوشمزه شما باید دست های خود را خیس کرده و از خمیر گلوله هایی به وزن تقریبی ۵۰ گرم برداشته و به شکل اشک در آورید و در آرد سوخاری بغلتانید. در تابه ای روغن ریخته و اجازه دهید داغ شود. سپس کتلت ها را با حرارت پایین سرخ کنید. بعد از سرخ شدن چون کتلت ها مقداری روغن به خودشان جذب می کنند ، بهتر است آن ها را روی دستمال آشپزخانه بگذارید تا روغن اضافی کتلت ها گرفته شود. به همین راحتی می توانید یک کتلت جدید و را در منزل درست کنید.