طرز تهیه کشک کدو + نکات پخت

طرز تهیه کشک کدو + نکات پخت

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو آموزش تهیه یک غذا با کدو را منتشر کردیم. کدو از مواد غذایی است که مورد علاقه همه جور افرادی نیست و علاقه مندان کمی دارد اما کسانی که کدو را دوست دارند و می خواهند غذای جدید با آن درست کنند پیشنهاد ما این است که طرز تهیه کشک کدو را امتحان کنند. این غذای بسیار خوشمزه دستوری ساده دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید.

مواد لازم جهت تهیه این غذا

گردو به میزان دلخواه
پیاز 3 عدد متوسط
سیر 4 حبه
کشک 2 تا 3 قاشق غذا خوری
کدو 4 عدد
ادویه به میزان کافی
زردچوبه
ادویه کاری
فلفل سیاه (در صورت تمایل به تندی از فلفل قرمز استفاده نمایید.)
نعنا 1 تا 2 قاشق غذا خوری
نمک به میزان کافی

طرز پخت کشک کدو

برای شروع کار ابتدا کدو را خرد کرده و در تابه سرخ کنید. دو پیاز را نگینی خرد کرده و در ظرف جداگانه ریخته و سرخ کنید تا به رنگ طلایی درآید. سیر رنده شده را نیز به آن اضافه کنید سیر را زیاد سرخ نکنید و در پایان سرخ شدن پیاز، سیر را نیز تفت دهید.  کدو سرخ شده را به پیاز و سیر سرخ شده اضافه کنید و با یکدیگر تفت دهید. گردوها را ریز کرده و به مخلوط پیاز و کدو اضافه نمایید. کشک را در این مرحله افروده و در ظرف را بگذارید.

 

 

در ادامه پیاز باقی مانده را خرد کرده و سرخ کنید و به آن نعنا و ادویه‌جات زده و ترکیب پیاز داغ و نعنا با ادویه‌جات را به مواد اصلی اضافه نمایید.  فرصت دهید تا مواد با هم مخلوط و طعم آنها با هم آمیخته گردد. پس ازپخته شدن کدو می‌توانید مواد را له نمایید تا ترکیب یکنواخت داشته باشد. نمک هم در انتها اضافه کنید و قبل از اضافه کردن حتما غذا تست کنید چون کشک این غذا خودش کمی نمک دارد.