طرز تهیه کلوچه

طرز تهیه کلوچه مخصوص خارجی

طرز تهیه کلوچه مخصوص خارجی

برای شما در یکی دیگر از مطالب بخش آموزش آشپزی وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه کلوچه مخصوص خارجی را قرار دادیم این کلوچه را ما از کشور ایتالیا انتخاب کردیم که روش تهیه آن را به شما آموزش دهیم. شاید درست کردن انواع کلوچه را تجربه کرده باشید اما همیشه درست کردن یک نوع جدید از شیرینی جات و غذا مخصوص برای خانم های بسیار هیجان انگیز است برای همین ما در وب سایت نازشو در کنار انتشار دستور های آشپزی سنتی تلاش کردیم نوآوری و خلاقیت های که در دنیا برای تهیه غذا می شود را برای شما منتشر کنیم همچنین تمام نکاتی که لازم است که این کلوچه ایتالیایی را درست کنید در ادامه مشاهده خواهید کرد توصیه می کنم حتما مطلب را تا انتها خوانده و اگر مشکلی داشتید برای ما بنویسید ما در کوتاه ترین زمان تلاش می کنیم سوال های شما پاسخ دهیم.

مواد لازم برای تهیه کلوچه مخصوص خارجی

نمک یک پینچ
روغن مایع 50 میلی لیتر
اسانس وانیل یک و یک دوم قاشق چایخوری
شکر ۸۰ گرم
تخم مرغ یک عدد درشت
بیکینگ پودر ۲ قاشق چایخوری
پوست پرتقال رنده کرده یک و یک دوم قاشق چایخوری
شیر( به دمای محیط رسیده) ۶۰ میلی لیتر(یک چهارم پیمانه)
آرد ۳۵۰ گرم

طرز تهیه کلوچه
طرز تهیه کلوچه مخصوص خارجی

برای شروع کار تهیه شما باید ابتدا آرد، نمک و بیکینگ پودر را باهم مخلوط و الک کنید. آن گاه شکر، تخم مرغ، وانیل و پوست پرتقال را در کاسۀ مناسبی بریزید و با همزن برقی بزنید تا کرم رنگ شود. بعد شیر و روغن را بیفزائید و مخلوط کنید. حالا مواد خشک را کم کم افزوده و با قاشق چوبی هم بزنید تا مواد به شکل خمیر درآید (این خمیر اندکی چسبنده است). اکنون روی خمیر فراهم کرده را با دستمال تمیزی بپوشانده و ۳0 دقیقه در دمای محیط استراحت دهید. اینک فر را با دمای ۱۸۰ درجۀ سانتیگراد گرم کنید و سینی شیرینی پزی را با کاغذ روغنی بپوشانید.

آن گاه هر بار به اندازۀ یک گردو از خمیر بردارید و به شکل بیضی درآورید و در شکر رنگی یا شکر سفید بغلتانید. بعد آنها را با فاصله از یکدیگر، روی سینی بچینید و کلوچه ها را به مدت تقریبی 15دقیقه در فر بپزید. همین که کلوچه ها خنک شدند، آنها را برای پذیرائی در ظرف مناسبی بچینید. امیدواریم از طرز تهیه این کلوچه جدید خوشمزه لذت برده باشید و توانست باشید آن را بدون هیچ مشکلی تهیه کرده و آن را برای خانواده و یا مهمان های خود آماده کنید.