طرز تهیه کوفته سبزی

طرز تهیه کوفته سبزی خوشمزه شیرازی

طرز تهیه کوفته سبزی خوشمزه شیرازی

برای شما در این پست آموزشی آشپزی وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو طرز تهیه کوفته سبزی خوشمزه شیرازی منتشر کردیم که در ادامه می توانید بخوانید.

مواد لازم برای تهیه کوفته با سبزی

سبزی (جعفری، شوید، تره و ترخون) ساطوری شده 1 کیلو
گوشت چرخ کرده نیم کیلو
نخود آبگوشتی 300 گرم
پیاز داغ 1 لیوان
پیاز متوسط 3 عدد
برنج 5 لیوان
کشمش یا آلو 1 مشت
نمک و زردچوبه و فلفل
گردو 1 مشت

طرز تهیه کوفته سبزی

طرز تهیه کوفته سبزی خوشمزه شیرازی

برای شروع کار تهیه کوفته با سبزی در آغاز کار نخود و برنج را یک روز قبل در آب خیس کنید. سپس برنج و نخود خیس خورده را در آبکش ریخته تا کاملا آب آن برود تا در مراحل بعدی کوفته وا نرود. یک لیوان برنج و مقداری از سبزی ساطوری شده را در قابلمه بریزید و بگذارید با آب زیاد به صورت آش پخته شود.

پیازها را بسیار ریز رنده کنید و همراه با گوشت و نخود و برنج باقی مانده مخلوط کنید و آن را با چرخ گوشت دوباره چرخ کنید. در مرحله دوم نمک، زردچوبه و فلفل را به میزان کافی اضافه کنید. مواد را به مدت 10 دقیقه با دست تمیز ورز دهید. پیاز داغ را همراه با کشمش (یا آلو) و گردو در 1 قاشق روغن تفت دهید و کمی زردچوبه به آنها بزنید. مواد کوفته را با دست بردارید و کمی از این مخلوط درون آن جا دهید. سپس گلوله کوفته را درست کنید. گلوله ها را به آرامی و با کمی فاصله در آب سبزی و برنج در حال جوش بیندازید. بگذارید تا کوفته ها کاملا بجوشند و بپزند. نکته: در تهیه سس کوفته می توانید از رب گوجه فرنگی نیز به دلخوا استفاده کنید.