طرز تهیه کوفته لبنانی

طرز تهیه کوفته لبنانی خوشمزه برای شام

خوب برای شما طرز تهیه کوفته لبنانی خوشمزه برای شام را نیز گردآوری کردیم و در این مطلب برای شما نیز در سایت نازشو منتشر کردیم. خوب شاید شما از آن دسته باشید که بعضی شب ها واقعا دیگری نمی دانید چی برای شام درست کنید برای خانواده و حتی در هفته یکبار غذای بیرون بخورید و چند غذای تکراری درست کنید بازهم به این مشکل که شام امشب دیگه چیکار کنم میرسید. اما خیلی از غذا های شاید شما نشاسید یا طرز تهیه آن را نیز بلد نباشید اما اینترنت و کانال های تلگرامی باعث شده است خانواده بیشتر با برخی غذا جدید و آشنا شوند و سودی به آن خانواده برسد اما تاثیر منفی این بوده است که بعضی وقت ها بخری انقدر غرق این فضا شده اند که فرصت درست کردند شام را ندارند و بیشتر اوقات ترجیح آن غذای آماده است که دیگر لازم نیست درباره مضرات آن نیز توضیح دهیم سعی کنید از این فضا که شبکه در اختیار ما گذاشته است بیشتر و بهتر استفاده کنیم شاید با مواد اولیه ای که در خانه داریم بتوانیم یه غذا تهیه کنید اما شاید آشنا نبودند شما این کار ممکن نمی کند و در این مطلب ما یک غذا خوشمزه برای شام را به شما یاد خواهیم داد. طرز تهیه کوفته لبنانی خوشمزه برای شام در ادامه خواهید آموخت

مواد لازم برای تهیه کوفته لبنانی خوشمزه برای شام

گوشت چرخ کرده: 250 گرم
فلفل سیاه تاز (پودر شده): به مقدار لازم
بلغور گندم (پخته): سه چهارم پیمانه
پیاز (ریز خردشده): یک عدد
نمک: به مقدار لازم
مواد لازم میانی تهیه کوفته لبانی:
گوشت چرخ کرده: 250 گرم
پسته (خرد شده): یک مشت
نمک: به مقدار لازم
پیاز (ریز خرد شده): یک عدد
فلفل سیاه تازه (پودر شده): به مقدار لازم
دارچین (پودر شده): یک دوم قاشق چایخوری
روغن: به مقدار لازم
پودر کاری: یک دوم قاشق چایخوری
مواد لازم برای تهیه  سس کوفته لبنانی:
ماست: 2 قاشق سوپخوری
فلفل سیاه (پودرشده): به مقدار لازم
نمک: به مقدار لازم
سس مایونز: 2 قاشق سوپخوری
سیر (له شده): 4 حبه

طرز تهیه کوفته لبنانی خوشمزه برای شام

برای شروع کار شما می توانید طرز تهیه سس کوفته لبنانی را بیاموزید که به روش زیر نیز تهیه می شود.
ماست، سس مایونز و سیر له شده را با هم مخلوط کرده و نمک و فلفل سیاه بزنید.
برای تهیه لایه رویی گوشت چرخ کرده، پیاز، بلغور گندم پخته، زیره، نمک و فلفل سیاه تازه پودر شده را در ظرف مناسبی با هم به خوبی مخلوط کرده و ورز دهید. بهتر است مواد را داخل غذاساز یا مخلوط کن کاملا به صورت خمیر درآورید.
طرز تهیه مواد میانی کوفته لبنانی:
1. پیاز ریز خردشده را در روغن تفت دهید. گوشت چرخ کرده را اضافه کرده و تفت دهید. نمک، فلفل سیاه، پودر کاری و پودر دارچین بپاشید. هنگامی که گوشت سرخ شد و تغییر رنگ داد، ظرف را از روی حرارت بردارید و پسته خرد شده را اضافه کنید.
2. دستان خود را مرطوب کرده و گلوله هایی از مخلوط گوشت لایه رویی جداکرده وسط آنها حفره ای ایجاد کنید. گلوله های کوچکی از مخلوط مواد میانی جدا کرده و در حفره لایه رویی قرار دهید و سپس آن را ببندید.
3. کیبه ها را در سینی فر پوشیده شده با کاغذ روغنی چیده و به مدت 30 الی 45 دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد (350 درجه فارنهایت) قرار دهید تا بپزند. آنها را به همراه سس سرو کنید.