در یکی دیگر از پست های سایت نازشو طرز تهیه کوکوی مرغ خوشمزه و مخصوص را قرار دادیم. کوکوی مرغ یکی از کوکو های خوشمزه ای است. که بیشتر مردم آن را دوست دارند. طرزتهیه کوکوی مرغ بسیار راحت است و شما می توانید در چند دقیقه آن را تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. مواد لازم برای تهیه کوکوی مرغ هم در همه خانه ها موجود است و فقط باید آن ها را جمع کنیم و یک جا قرار دهیم و شروع به درست کردن کوکوی مرغ کنیم. کوکوی مرغ به چند صورت تهیه می کنند. از جمله کوکوی مرغ مجلسی ، کوکوی مرغ و قارچ و کوکوی مرغ و سیب زمینی همه این مدل های از کوکوی مرغ به راحتی تهیه می شوند شما با فراگیری آموزش آشپزی زیر به راحتی می توانید انواع کوکوی مرغ را تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه کوکوی مرغ خوشمزه و مخصوص

مرغ: 1 عدد
پیاز داغ: سه قاشق سوپ خوری
تخم مرغ: 10 عدد
زعفران : نصف قاشق چایخوری
جوش شیرین: یک قاشق مرباخوری
آبلیمو تازه: یک و نیم قاشق غذاخوری
فلفل و نمک و دارچین: به مقدار لازم

طرز تهیه کوکوی مرغ خوشمزه و مخصوص

برای آغاز کار مرغ را تمیز کنید و آن را با آب بشوید بعد آن را در یک ظرف قرار داده و به همراه یک لیوان آب و یک قاشق پیاز داغ و نمک و فلفل بگذارید خوب بپزد. هروقت آب داخل ظرف به دو قاشق رسید. مرغ را از ظرف بردارید و در دمای محیط قرار دهید تا کمی خنک شود بعد پوست و استخوان مرغ را جدا و گوشت مرغ را بصورت نگینی خرد کنید. در مرحله ای بعدی  یک ظرف دیگر انتخاب کنید و تخم مرغ ها را در آن شکسته و خوب مخلوط کنید تا کف کند سپس به آن زعفران ساییده شده را در آب جوش حل کنید، جوش شیرین را هم در کمی آب سرد حل بعد  دارچین نمک و فلفل و دو قاشق باقیمانده پیاز داغ را به مایه تخم مرغ اضافه کنید.  در مرحله آخر تکه های مرغ نگینی را در مایه ریخته بدست آمده ریخته و خوب هم بزنید. حال مایه کوکوی مرغ شما نیز آماده است فقط کافی است مایه تابه را روی حرارت قرار داده تا کمی داغ شود بعد روغن را اضافه کرده و مایه کوکوی خود را داخل آن میریزیم. و بعد از سرخ شدن آن را در کنار خانواده یا دوستان میل کنید و از خوردن آن نهایت لذت راببرید.

اگر خواستید کوکوی مرغ همراه با قارچ درست کنید جوش شیرین و آبلیمو تازه و دارچین و زعفران را حذف کنید و قارچ را در مایه تابه ای ریخته تف دهید و آن را به مایه خود اضافه کنید. برای سیب زمینی هم می توانید سیب زمینی را پخته و به همراه مراغ ترکیب کرده و از آن استفاده کنید. شما می توانید به جای زعفران از زرد چوبه هم در این نوع کوکو ها استفاده کنید. طرز تهیه کوکوی مرغ در این پست یاد گرفتید و می توانید با خلاقیت خود به آن چیز های اضافه یا کم کنید تا خوشمزه تر نیز شود.

مطالب مرتبط