طرز تهیه کوکوی کدو سبز

طرز تهیه کوکوی کدو سبز مخصوص و خوشمزه

طرز تهیه کوکوی کدو سبز مخصوص و خوشمزه

یکی از شام های بسیار محبوب در بین ایرانی ها کوکو است که تنوع بسیار فوق العاده ای دارد و ما امروز در این مطلب برای شما طرز تهیه کوکوی کدو سبز یکی از خوشمزه ترین نوع های کوکو می باشد که تهیه آن مثل همه کوکو ها بسیار راحت است و شما نیاز به وقت گذاشتن زیادی ندارید ما در ادامه هم روش تهیه این غذا را هم نکات بسیار کلیدی که می تواند باعث بهتر شدن مزه این غذا شود را به شما آموزش می دهیم در گام نخست با مواد اولیه لازم برای تهیه این کوکو آشنا می شود و گام بعدی و نهایی با روش تهیه این غذا تا انتها همراه ما باشید تا یک شام خوشمزه جدید را بتوانید به برنامه غذایی خود در طول هفته اضافه کنید.

مواد لازم برای تهیه کوکوی کدو سبز خوشمزه خانگی

هویج : یک عدد

سبزی‌های معطر خشک : یک قاشق مرباخوری

سیب زمینی : یک عدد

پیاز : یک عدد

تخم مرغ : 3 عدد

نمک ، زرد چوبه وفلفل : به میزان لازم

 کدو خورشی : 4 عدد

پودر جوانه گندم : یک قاشق مرباخوری

روغن : به میزان لازم

آرد : یک قاشق غذا خوری

طرز تهیه کوکوی کدو سبز مخصوص و خوشمزه

برای آغاز کار تهیه کوکوی کدو سبز شما در همین شروع کار باید کدو ، هویج ، سیب زمینی و پیاز را ریز رنده کرده سپس آرد ، نمک ، فلفل ، زردچوبه ، سبزی‌های معطر و پودر جوانه گندم را با‌ آن مخلوط می‌کنیم سپس تخم مرغ‌ ها را در ظرفی جدا می زنیم سپس تخم‌مرغ زده شده را به مایه اضافه و خوب هم می‌زنیم روغن را در تابه ریخته پس از این که داغ شد مایه کوکو را به آن می‌ افزاییم.

در ادامه کار وقتی یک طرف کوکو کدو سبز سرخ شد آن را بریده و طرف دیگر را سرخ می‌کنیم به دلیل این که سبزی‌های این کوکو زیاد آب دارد کوکوی شما شل می‌شود و به همین دلیل می‌توانید مایه را قاشق قاشق در روغن ریخته و سرخ کنید. مانند کوکو سبزی یا کوکو سیب زمینی می توانیم این کوکو را قالبی یا بصورت کتلت تهیه کنیم. می توانید در کنار این غذا سیب زمینی سرخ کرده یا قارچ و گوجه فرنگی هم آماده کنید اما اگر می خواهید یک غذای سالم تر میل کنید می توانید همینطوری ساده هم آن را میل کنید چون بسیار خوشمزه است.