طرز تهیه کیک آلبالو

طرز تهیه کیک آلبالو خانگی خوشمزه

طرز تهیه کیک آلبالو خانگی خوشمزه

برای شما در یکی دیگر از پست های سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم طرز تهیه کیک آلبالو خانگی خوشمزه را برای شما منتشر کنیم. کیک آلبالویی در فصل تابستان از کیک های بسیار خوشمزه است. که اگر با آلبالو تازه تهیه شود بی نظیر می شود به شما توصیه می کنیم اگر علاقمند به این میوه هستید حتما درست کردن این کیک امتحان کنیدو روش تهیه بسیار ساده است و مواد اولیه زیادی هم برای آماده کردن این کیک نیاز ندارید.

مواد لازم برای تهیه کیک آلبالویی

آلبالوی بدون هسته 1 پیمانه
شکر 1.5 پیمانه
شیر 1/2 پیمانه
روغن مایع 1 پیمانه
بیکینگ پودر 1 قاشق غذا خوری
آرد 2.5 پیمانه
وانیل 1/2 قاشق چای‌ خوری
تخم مرغ 4 عدد

طرز تهیه کیک آلبالو خانگی خوشمزه

برای شروع تهیه این کیک هم فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. در ادامه هم تخم مرغ‌ها را در ظرفی بشکنید؛ وانیل، شکر و روغن را به آن اضافه کرده و مواد را با دور تند همزن به مدت ۵ دقیقه هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر را مخلوط کرده و چند بار الک کنید؛ سپس به مخلوط تخم مرغی اضافه کنید و چند ثانیه دیگر به هم زدن مواد ادامه دهید. حال شیر را اضافه کرده و مواد را هم بزنید تا یکدست شوند. نیمی از آلبالوی هسته گرفته را اضافه کنید و مواد را هم بزنید تا کاملا مخلوط شوند.

کیک آلبالویی

کف قالب مورد نظر را با کره چرب کرده و کمی آرد بپاشید، سپس مایه کیک را در قالب‌ بریزید. قالب را به مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه در فری که قبلا گرم کرده‌اید، قرار دهید.
پس از گذشت این زمان، کیک به حالت نیم‌پز درآمده است؛ در این هنگام قالب را از فر خارج کنید. بقیه آلبالو‌های هسته گرفته را با مقداری شکر مخلوط کنید و روی سطح کیک بچینید. قالب را دوباره در فر قرار دهید و صبر کنید تا کیک کاملا بپزد. امیدواریم از تهیه این کیک لذت برده باشید.