طرز تهیه کیک خرما

طرز تهیه کیک خرما مقوی با طعمی متفاوت

طرز تهیه کیک خرما مقوی با طعمی متفاوت

در این مطلب برای شما آموزش طرز تهیه کیک خرما مقوی با طعمی متفاوت را قرار دادیم. کیک خرما از کیک های بسیار خوشمزه در عین حال بسیار مقوی است که درست کردن آن بسیار راحت است ما به شما در اینجا دستور تهیه یک کیک خرما خوشمزه به همراه گردو را آموزش می دهیم همراه ما باشید در ادامه این مطلب آموزش آشپزی وب سایت نازشو.

مواد لازم برای تهیه کیک خرما و گردو

شیر 1 پیمانه

شکر قهوه ای 1 پیمانه

تخم مرغ 2 عدد

خرما 1 پیمانه ( خرما را بدون پوست و هسته باید اندازه گیری کنید.)

روغن یا کره ذوب شده ¾ پیمانه

گردو ½ پیمانه

بکینگ پودر 2 قاشق مربا خوری

آرد 2 پیمانه

دارچین 1 قاشق مربا خوری

طرز تهیه کیک خرما

برای خرما هارا از هسته جدا کرده و پوست بکنید ، داخل یک ظرف بریزید و یک قاشق غذاخوری اب جوش به ان اضاه کنید و بعد ان ها را به کمک پشت قاشق نرم کنید. شکر و روغن یا کره ذوب شده را هم بزنید و سپس تخم مرغ ها را یکی یکی به ان اضافه کنید و هم بزنید تا مایع به دست آمده کرم رنگ و یک دست شود. در ادامه خرما ها را به مایع تخم مرغ اضافه کرده و با استفاده از لیسک ان ها را با هم مخلوط کنید.

طرز تهیه کیک خرما مقوی با طعمی متفاوت را قرار دادیم. کیک خرما از کیک های بسیار خوشمزه در عین حال بسیار مقوی است که درست کردن آن بسیار راحت است

در ادامه کار گردو ها را به سلیقه ی خودتان یا خرد و یا اسیاب کنید و مواد اضافه کنید. با هم زن مواد را هم بزنید تا کاملا یک دست شوند و با هم ترکیب شوند. آرد و بکینگ پور و دارچین را الک کنید. شیر و ارد و بقیه مواد خشکی که الک کردید را به مایع کیک اضافه کنید. (این کار را بهتر است در چند مرحله انجام دهید تا از گوله شدن مایع کیک جلوگیری کنید. ) مواد را با هم زن هم بزنید تا مایع کیک یک دست شود. قالب مورد نظرتان را با استفاده از روغن چرب کنید و کف ان را با کاغذ روغنی بپوشانید. مایع کیک را درون قالب ریخته و ان را به مدت 20 الی 30 دقیقه درون طبقه وسط فری که از قبل در دمای 180 درجه گرم شده قرار دهید و صبر کنید تا کیک آماده شود.