طرز تهیه کیک زبرا حرفه ای در خانه

طرز تهیه کیک زبرا حرفه ای در خانه

طرز تهیه کیک زبرا حرفه ای در خانه

برای شما در این مطلب طرز تهیه کیک زبرا حرفه ای در خانه را منتشر کردیم. کیک زبرا همان کیک دو رنگ معروف است که بسیار مورد علاقه کودکان و بزرگسالان است. روش تهیه این کیک هم بسیار ساده و شما فقط با خواندن این مطلب به راحتی می توانید در منزل و بدون کمک این کیک را برای اعضای خانواده خود درست کنید ما در ادامه روش تهیه کامل این نوع کیک برای شما منتشر می کنیم در پایان اگر سوالی یا پیشنهادی داشتید حتما برای ما بنویسید.

مواد اولیه کیک زبرا

تخم مرغ : 3 عدد
آرد : 2.5 پیمانه به همراه 2 قاشق غذا خوری
روغن مایع : 1/2 لیوان
بیکینگ پودر : 2 قاشق مربا خوری
شیر : 1 لیوان
شکر : 1 لیوان
پودر کاکائو : 2 قاشق غذا خوری
وانیل : 1/4 قاشق چای خوری

طرز تهیه کیک زبرا حرفه ای در خانه

قبل از اینکه برویم سراغ روش تهیه کار اگر می خواهید با این دستور کار تهیه را آغاز کنید در گام نخست باید فر را روشن کنید و روی دمای 180 درجه تنظیم کنید تا به خوبی داغ شود.

طرز تهیه کیک زبرا حرفه ای در خانه

و شروع به کار شما باید ابتدا آرد و بکینگ پودر را با یکدیگر مخلوط کنید و مخلوط این مواد را سه بار الک کنید. تخم مرغ ها را در درون ظرف مناسبی بشکنید و سپس وانبل و شکر را به تخم مرغ ها اضافه کنید و مخلوط این مواد را آنقدر هم بزنید تا کشدار و کرمی رنگ شود. قالب فر را به خوبی چرب کنید و یا از کاغذ روغنی در ته قالب فر استفاده کنید سپس در درون قالب فر یک ملاقه از مواد کاکائویی کیک بریزید و یک ملاقه از مواد سفید کیک را در وسط مواد کاکائویی بریزید و همین روش را تا اتمام مایه کیک ادامه دهید.

طرز تهیه کیک زبرا حرفه ای در خانه

بعد از تمام شدن مایه کیک به کمک خلال دندان و یا کارد از وسط کیک به سمت بیرون قالب و از بیرون قالب فر به سمت وسط خط هایی را بکشید تا کیک شبیه به گل شود. امیداوریم در پایان از تهیه این کیکی لذت برده باشید.