طرز تهیه کیک سیب

طرز تهیه کیک سیب خوشمزه در فصل پاییز

طرز تهیه کیک سیب خوشمزه در فصل پاییز

در این پست از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو برای شما طرز تهیه کیک سیب یکی از خوشمزه ترین کیک ها برای پذیرایی از مهمان ها را در اینجا برای شما قرار دادیم. در فصل پاییز که میوه سیب تازه به راحتی تهیه می شود یکی از بهترین مواقع برای درست کردن کیک سیب است. یکی از کلیدی ترین مواد این کیک آنطور که در اسم آن هم پیدا است سیب است و اگر سیب تازه در این کیک استفاده کنید مزه بهترین خواهد داشت. ما در ادامه با مواد اولیه برای تهیه این کیک آشنا می شویم و سپس به سراغ طرز تهیه کیک سیب میرویم و شما در پایان می توانید در منزل و به راحتی برای پذیرایی از اعضای خانواده یا مهمان یک کیک سیب فوق العاده خوشمزه تهیه کنید

مواد لازم برای تهیه کیک سیب

یک پیمانه آرد
1 قاشق سوپخوری گردوی خرد شده
2 /1  پیمانه شیر
دو عدد تخم مرغ
2 /1  پیمانه شکر
یک قاشق مربا خوری بیکینگ پودر
75 گرم کره
نوک قاشق چایخوری وانیل
1 عدد سیب بزرگ
1 قاشق سوپخوری کشمش
روغن مایع
1 قاشق مربا خوری دارچین

طرز تهیه کیک سیب خوشمزه

در گام نسخت اصلی ترین مواد این کیک یعنی سیب را خلالی یا چهارگوش ریز کنید و در تابه باکمی کره تفت دهید؛ به همین ترتیب کشمش ها و گردو را هم اضافه کنید و تفت دهید. فر را روی حرارت 180 درجه سانتی گراد گرم کنید. سطح قالب را با کاغذ روغنی بپوشانید و با روغن مایع چرب کنید. در ادامه کره را در دمای اتاق نرم کرده، در یک ظرف مناسب شکر را به آن بیفزایید و با همزن برقی بزنید تا کاملا سفید شده و پف کند. تخم مرغ ها را به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید. همچنین وانیل و بیکینگ پودرو دارچین را افزوده و آن قدر بزنید تا مواد کاملا یکدست شوند. سپس آرد را کم کم به آن اضافه کنید و سپس شیر را هم بصورت کم کم اضافه کنید و به هم بزنید.
خوب تا اینجا کارتان عالی بوده در ادامه کار باید مواد آماده شده (سیب، کشمش و گردو) را در قالب بریزید و بعد مایه کیک را افزوده و توسط پشت قاشق آن را صاف کنید. قالب را در طبقه وسط فر به مدت 40-50 دقیقه قرار دهید. بعد از پخت،بلافاصله کیک را از فر بیرون نیاورید و اجازه دهید در همان فر سرد شود. وقتی کاملا سرد شد، کاغذ ها را از آن جدا کرده و سرو کنید. امیدواریم از تهیه این کیک بسیار خوشمزه لذت برده باشید و بدون مشکلی توانست باشید آن را تهیه کرده و آن را برای پذیرایی از مهمان ها سرو کرده باشید.