طرز درست کردن ترشی آلبالو

طرز درست کردن ترشی آلبالو

طرز درست کردن ترشی آلبالو

یکی از بهترین فرصت های برای درست کردن ترشی آلبالو همین الان در فصل تابستان است و پیشنهاد می کنم حتما در این مطلب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو همراه باشید تا طرز درست کردن ترشی آلبالو یاد بگیرید. ما در اینجا صفر تا صد آماده کردن یک ترشی بسیار خوشمزه را به شما آموزش می دهیم شما بدون هیچ تجربه ای قبلی می توانید بهترین ترشی را در این فصل آماده کنید فقط کافی است تمام نکات که در اینجا برای شما قرار دادیم را رعایت کنید در ادامه با مواد اولیه و روش تهیه آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه کردن ترشی آلبالو خوشمزه و خانگی

آلبالو 1 کیلوگرم
نمک 1 قاشق غذاخوری
ادویه ترشی
شکر 2 قاشق غذاخوری
سرکه سفید یا قرمز به میزان لازم

طرز درست کردن ترشی آلبالو

در گام نخست کار شما باید آلبالوها را با دقت بشویید و دم آن ها را جدا کنید. سپس یک پارچه ی تمیز پهن کرده و آلبالوها را روی آن قرار دهید تا کاملا خشک شود. میتوانید از یک سبد آبکش نیز استفاده کنید. خیس بودن آلبالوها باعث می شود ترشی شما کپک بزند. پس دقت کنید.

طرز درست کردن ترشی آلبالو

در گام بعدی کار باید بعد از اینکه آلبالوها به طور کامل خشک شدند، آن ها را به ظرف شیشه ای مورد نظرتان منتقل کنید.

طرز درست کردن ترشی آلبالو

در ادامه کار باید به آلبالوها نمک و شکر اضافه کنید.

طرز درست کردن ترشی آلبالو

و در ادامه طرز درست کردن ترشی آلبالو حالا سرکه را درون ظرف ترشی آلبالو بریزید و درب ظرف را به خوبی ببندید. سرکه باید کاملا ظرف را پر کرده و روی آلبالوها قرار بگیرد. ظرف را به آرامی تکان دهید تا نمک و شکر به طور کامل با سرکه مخلوط شود.

طرز درست کردن ترشی آلبالو

برای اینکه ترشی خراب نشود شیشه مورد نظر را حتما قبل از اینکه ترشی را در آن بریزید با آب جوش خوب بشویید فراموش نکنید که ترشی را در جای خنک قرار دهید و به آن به مدت سه تا ده روز فرصت دهید تا آماده شود و اصلا سر آن حتی باز نکنید. بعد آماده خوردن است. گفتنی است اگر دوست داشتید می توانید از ادویه مخصوص ترشی استفاده کنید. و همچنین دانه آلبالو را جدا کرده و ترشی آلبالو بدون هسته درست کنید.