عربشاهی: دردی بزرگتر از حذف استقلال و پرسپولیس نیست/ اولیایی، مصطفوی و عزیزی‌خادم باید پاسخگو باشند

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: پرسپولیس و استقلال فقط اسم باشگاه را یدک می‌کشند و به هیچ عنوان حرفه‌ای نبوده و نیستند.

ضیا عربشاهی در گفت‌وگو با میزان، درباره حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: دردی بزرگتر از این برای فوتبال نیست که برای دو تیم پر طرفدار پایتخت اتفاقی که نباید می‌افتاد، رخ داد. بارها عنوان کردم این تیم را به پیشکسوتان و هواداران واگذار کنید، اما متاسفانه نمی‌دانم‌ چه چیزی در این دو باشگاه حاکم است که آنها را واگذار نمی‌کنند.

وی ادامه داد: حتماً در اختیار داشتم این دو باشگاه سودی داشته و دارد که مانع می‌شوند این دو باشگاه به بخش خصوصی واگذار شوند. ۹۰ درصد مدیرانی که وزارت ورزش آن‌ها را منصوب کرده متأسفانه بدهی‌های انباشته شده زیادی به بار آوردند و وضعیت این دو باشگاه را به منجلاب کنونی تبدیل کردند.

*تنها تیمی که شرایط حرفه‌ای دارد سپاهان است

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بلایی که نباید اتفاق می‌افتاد به وقوع پیوست و اکنون چه کسی می‌خواهد جوابگوی این هواداران باشد؟ به نظرم تنها تیمی که در ایران شرایط و اسم تیم حرفه‌ای را یدک می‌کشد سپاهان است و گرنه پرسپولیس و استقلال تا الان فقط اسم باشگاه را یدک می‌کشیدند و به هیچ عنوان حرفه‌ای نبوده و نیستند.

عربشاهی تصریح کرد: تیم بزرگی مانند پرسپولیس یک زمین تمرین هم ندارد؛ چه در تیم‌ پایه و چه تیم بزرگسالان و جدای آن رختکن‌ مناسبی هم ندارند. در ایران پرسپولیس و استقلال با ۴۰ میلیون هوادار زمین تمرین ندارد و از این زمین به آن زمین آواره هستند. هر بازیکنی دوست دارد با کسب سهمیه یا قهرمانی در لیگ برتر، در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند و با نشان دادن خودش در این رقابت‌ها به سطح بالاتری از فوتبال برسد.

*چرا شرایط واگذاری را فراهم‌ نمی‌کنید

وی ادامه داد: آقای وزیر که خودتان ورزشی هستی می‌دانید پرسپولیس متعلق به هواداران و‌ پیشکسوتان است، اما چرا شرایط واگذاری را فراهم‌ نمی‌کنید. امیدوارم این اتفاق یک‌ تلنگر و زنگ خطر جدی برای مسئولان باشد تا به خودشان بیایند. زیرا متوجه شدند آسیا با هیچ کشور و تیمی حتی اگر آن تیم پرسپولیس باشد شوخی ندارد.

پیشکسوت تیم پرسپولیس درباره تاثیر رد مدارک باشگاه‌ها در کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای و اینکه پس از این اقدام فرصت ۳ ماهه‌ای به سرخابی‌ها داده شد در حذف قطعی استقلال و پرسپولیس، خاطرنشان کرد: در این مورد اولیایی، مصطفوی، عزیزی‌خادم، همه مسئولان کمیته بدوی و استیناف باید پاسخگو باشند. چنین اتفاقاتی فقط در فوتبال ایران می‌افتد.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز