علت گردن درد

علت گردن درد ها بخاطر کار زیاد با کامپیوتر + راه پیشگیری

علت گردن درد ها بخاطر کار زیاد با کامپیوتر + راه پیشگیری

شاید کمتر کسی باشد که کارش با کامپیوتر باشد و تجربه گردن درد را تجربه نکرده باشد. گردن درد یکی از مشکلاتی است که افرادی که زیاد با کامپیوتر سرکار دارند با آن دست پنجه نرم می کنند. اما تحقیقات جدید درباره علت گردن درد ها بخاطر این موضوع راهکاری ساده که حتما شما هم با آن آشنا هستید را ارائه داده است که ما در این مطلب از وب سایت نازشو این تحقیقات جدید در این زمینه که توسط تیم تحقیقی شامل پزشکان آمریکایی انجام شده است را برای شما در ادامه قرار دادیم توصیه می کنم حتما این پست را دوستانی که زیاد با کامپیوتر کار می کنند بفرستید. شاید بسیار برای آن موثر باشد. در ادامه شما دعوت می کنم حتما تا انتها این مطلب را بخوانید و همراه ما باشید.

قرچ‌ قروچ صدا کردن گردن، گرفتگی ماهیچه‌ها، احساس خستگی، سردرد، تمرکز نداشتن و آسیب‌های جدی طولانی مدت به مهره‌های ستون فقرات از پیامدهای اینمدل نشستنهستند.

زمانیکه وضعیت بدن هنگام نشستن به شکل راست و صاف باشد عضلات کمر به آسانی قادر به تحمل وزن سر و گردن به اندازه حدود پنج کیلوگرم هستند. اما زمانیکه سر به سمت جلو خم باشد و زاویه ۴۵ درجه‌ای داشته باشد، گردن همچون نقطه اتکایی عمل می‌کند. در این حالت، وزن عضلات گردن و سر برابر با ۲۰ کیلوگرم است. در این شرایط جای تعجب نیست که فرد با سفتی گردن و درد کمر و شانه‌ها روبرو شود.   

 اگر اکثر مواقع از درد گردن رنج می‌برید ضرورت دارد وضعیت نشستن خود هنگام کار با کامپیوتر را کنترل کنید. هرچند ابتلا به درد گردن در افرادی شایع است که مدت زمان طولانی به دلیل موقعیت شغلی‌ صرف کار با کامپیوتر می‌کنند اما این مشکل می‌تواند در افرادی که به شکل نادرست از این وسیله استفاده می‌کنند نیز دیده شود.

علت گردن درد بخاطر کار زیاد با کامپیوتر

برای پیشگیری از گردن درد

به منظور پیشگیری از گرفتگی ماهیچه‌ها لازم است فشاری به شانه‌ها وارد نشود و به شکل قوز کرده نباشند. همچنین مانیتور باید در ارتفاعی باشد که برای کار کردن با آن نیازی به خم کردن گردن نداشته باشیم. مچ‌ها و ساعدها نیز موازی با سطح میز باشند.

همچنین توصیه می کنم مطلب ورزش برای گردن درد را که در ادامه لینک آن را مشاهده می کنید را حتما ببینید. در آن پست حرکات ورزشی که بسیار برای گردن درد مفید است را مشاهده خواهید کرد.