عیدی کارکنان دولت

عیدی کارکنان دولت برای سال 98

عیدی کارکنان دولت برای سال 98

یکی از خبر های خوب ماه های پایان سال برای کارکنان دولت همیشه اعلام خبر مبلغ عیدی کارکنان دولت برای سال جدید است. با بالا رفتن هزینه های زندگی و ثابت بودن درآمد بسیاری از کارکنان خبر اعلام عیدی کارکنان از سمت دولت می تواند برای کارکنان زحمتکش دولت خبر بسیار خوبی باشد. اما مبلغ این عیدی چقدر است. با جلسه ای که امروز برگزار شد مشخص شد مبلغ یک میلیون تومان عیدی برای کارکنان دولت مشخص شده است. که در ادامه درباره این جلسه و همچنین مبلغ عیدی کسانی که بطور موقت یا خرید خدمت و همچنین عیدی بازنشستگان بیشتر خواهید خواند تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

عیدی کارکنان دولت

امروز جلسه به ریاست آقای رئیس جمهور ، میزان پاداش کارکنان دستگاه‌های اجرایی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه ­های اجرایی مشمول قوانین خاص را تعیین کرد. هیات وزیران به دستگاه‌ های اجرایی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضاییه و سایر دستگاه­های اجرایی مشمول قوانین خاص اجازه داد به کارمندان خود (اعم از رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) مؤسسات آموزش عالی و تحقیقاتی ، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌­ ها  و قضات که بطور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ۱۰ میلیون ریال به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال ۱۳۹۷ به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب دستگاه­های اجرایی پرداخت نمایند.پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) به کارکنان خرید خدمت، قراردادی و موقت به نسبت خدمات تمام وقت آنان در سال ۱۳۹۷ بوده و در هر حال میزان عیدی این­گونه افراد از ۵۰ درصد رقم مذکور کمتر نخواهد بود.

عیدی کارکنان دولت

همچنین گفتنی است که میزان پرداخت عیدی بازنشستگان ، مستمری بگیران، حقوق وظیفه از کارافتادگی، حقوق وظیفه وراث مستخدمین متوفای مشمول صندوق­های بازنشستگی کشوری، سارمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح و سایر صندوق های بازنشستگی و نیز شهدا و جانبازان از کار افتاده کلی نیز به مبلغ ثابت ده میلیون ریال حسب مورد از محل بودجه مصوب صندوق بازنشستگی یا دستگاه اجرایی ذیربط قابل پرداخت است.لازم به ذکر است خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویب‌­نامه، تمام وقت محسوب می­شود و معلمان حق‌­التدریس نیز نسبت به ساعات تدریس مشمول این تصویب‌­نامه خواهند بود.شرکت های دولتی موظفند از پرداخت هر نوع مبلغی تحت عنوان عیدی یا عناوین مشابه علاوه بر مبلغ مذکور به مدیران و اعضای هیأت مدیره خودداری نمایند و سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت‌ها مکلفند نظارت لازم در این خصوص اعمال نمایند. نظر شما درباره عیدی کارکنان دولت و مبلغ آن چیست برای ما در بخش دیدگاه بنویسید.