غایبان بزرگ لیگ قهرمانان آسیا از ژاپن و چین/حضور تمام نماینده‌های عربستان، عراق و قطر

در حالی که ۳ نماینده از کشورمان مجوز لازم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست نیاوردند اما تمام نماینده‌های کشورهای عربستان، قطر، عراق و استرالیا در این رقابت حضور خواهند داشت.

امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا خبر داد که ۳ باشگاه ایرانی استقلال، پرسپولیس و گل گهر از حضور در رقابت لیگ قهرمانان آسیا بازماندند و نتوانستند مجوز حضور در این رقابت را کسب کنند.

در تاریخ اول دی ماه، کنفدراسیون فوتبال آسیا ۵ روز به ۳ باشگاه ایرانی مهلت داد تا مدارک خود را برای کسب مجوز حرفه‌ای ارائه دهند اما با وجود این اقدام مدارک جدید مورد تایید قرار نگرفت.

فولاد و سپاهان تنها نماینده‌های کشورمان در لیگ قهرمانان آسیای سال ۲۰۲۲ خواهند بود. البته این موضوع برای دیگر کشورها نیز رخ داده و برخی تیم‌های بزرگ نتوانستند در این رقابت حاضر شوند.

طبق گزارش سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، ۵۰ تیم از کشور ژاپن نتوانستند مجوز و لایسنس خود را به ثبت رسانند که از مهمترین آنها می‌توان به باشگاه ویسل کوبه ، کاشیما آنتلرز ،یوکوهوما مارینوس ، ناگویا گرامپوس و اوراواردز اشاره کرد. این در حالی است که از ۶ تیم اول لیگ ژاپن در فصل گذشته تنها کاوازاکی فرونتاله توانسته راهی لیگ قهرمانان آسیا شود و طبق گزارش AFC ، هاوکایدو ، گامبا اوساکا و ناگاساکی توانستند مجوز لازم را دریافت کنند.

تمامی باشگاه‌های چین نیز طبق گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا نتوانستند مجوز لازم را دریافت کنند و این تیم نماینده‌ای در حال حاضر در این رقابت ندارد.

امارات نیز نتوانست مجوز حضور الجزیره (قهرمان فصل گذشته لیگ امارات) را کسب کند و این تیم نیز در حال حاضر در لیگ قهرمانان آسیای ۲۰۲۲ حضور نخواهد داشت.

از این ۳ کشور اگر عبور کنیم، دیگر کشورهای بزرگ آسیا توانستند مجوز تیم‌های خود برای لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کنند. همه نماینده‌های استرالیا، عربستان، قطر و عراق در این رقابت حضور خواهند داشت.

کره جنوبی نیز از ۱۸ تیم، ۱۵ تیم توانستند مجوز لازم و لایسنس اصلی را دریافت کنند. آن ۳ تیم باقی مانده با اینکه مجوز نگرفتند اما در لیست تیم‌های راه یافته به لیگ قهرمانان آسیا نیز نبودند.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز