غذایی پرانرژی

غذایی پرانرژی با دستور تهیه ساده

غذایی پرانرژی با دستور تهیه ساده

در این پست آشپزی از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو قصد داریم شما را با طرز تهیه غذایی پرانرژی آشنا شوید این غذا سرشار از پروتئین، ویتامین های آ و ث و منیزیوم است. که مورد نیاز بدن است شما می توانید با این غذا پر از انرژی بسیار سریع و راحت تهیه کنید بدون آن که وقت زیادی برای تهیه یک غذا بگذارید.

مواد مورد نیاز

اسفناج 1 پیمانه
نمک و فلفل به میزان لازم
گوجه فرنگی 1 عددد متوسط
تخم مرغ 2 عدد
پنیر سوئیسی 2 قطعه خرد شده
شیر 3 قاشق چایخوری
روغن زیتون 1 قاشق چایخوری

دستور تهیه این غذا

برای شروع کار ابتدا تخم مرغ ها را در داخل یک ظرف می شکنیم. سپس شیر را به آنها اضافه کرده و پس از آن اسفناج و گوجه فرنگی خورد شده را به سایر مواد اضافه کرده و مخلوط می کنیم. برای خوش طعم شدن این غذا نمک و فلفل را نیز به آن اضافه می کنیم.  در یک ماهیتابه نچسب، روغن زیتون را با حرارت پایین داغ می کنیم.

غذایی پرانرژی

مواد مخلوط شده را داخل ماهیتابه ریخته و آنها را در کف ماهیتابه پهن می کنیم. مدت 2 دقیقه زمان لازم است تا تخم مرغهای داخل مواد پخته شود. قطعات پنیر را در یک سمت املت قرار می دهیم، سپس سمت دیگر املت را روی پنیرها برمی گردانیم. به آرامی روی آن را فشار دهید و به مدت 1 دقیقه نگه دارید تا پنیر داخل آن آب شود. غذا را از ماهیتابه خارج کرده و آن را میل کنید. به همین راحتی شما توانستید یک غذای بسیار خوشمزه درست کنید. امانباید این غذا زیاد در برنامه غذایی خود قرار دهید.