پای سبزیجات

غذای رژیمی برای شام خوشمزه و سالم

غذای رژیمی برای شام خوشمزه و سالم

برای شما در این مطلب از وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو شما را با طرز تهیه غذای رژیمی برای شام خوشمزه و سالم آشنا می کنیم وعده شام یکی از وعده هایی است که پزشکان توصیه می کنند که بهتر از غذا های سبک در آن استفاده کنید و همچنین کسانی که دنبال کاهش وزن هستند از همه بیشتر دنبال غذا های رژیمی خوشمزه هستند و ما به آن ها پای سبزیجات رژیمی را قرار دادیم که امیدواریم این دستور مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم برای تهیه پای سبزیجات رژیمی

خمیر پای : به میزان لازم
بادمجان : یک عدد
هویج : دو عدد
کدو : دو عدد
پیاز داغ : یک لیوان
پنیر پیتزای ورقه‌ای : پنج عدد
پودر سیر : دو قاشق چای‌خوری
نمک و فلفل : به میزان دلخواه

مواد مورد نیاز برای تهیه خمیر پای سبزیجات

آرد : سه و نیم لیوان
کره : 220 گرم
نمک : یک قاشق چای خوری
شکر : سه قاشق غذاخوری
روش تهیه خمیر پای
آب سرد : پنج قاشق غذاخوری
زرده تخم مرغ : دو عدد
آب لیمو : دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه پای سبزیجات ، غذای رژیمی برای شام

ابتدا با تهیه خمیر پای سبزیجات آشنا می شوید. آرد را با شکر و نمک مخلوط کنید . کره سرد و سفت را به تکه های کوچک برش بزنید و اضافه کنید سپس با نوک انگشتان دست مواد را باهم مخلوط کنید. آب سرد ، آب لیمو و تخم مرغ را داخل کاسه ای بریزید و با چنگال هم بزنید تا یک دست شود سپس این مخلوط را کم کم به خمیر اضافه و مخلوط کنید تا خمیر خودش را بگیرد.خمیر پای را روی سطح کار قرار دهید و از اطراف به سمت مرکز جمع کنید و فشار دهید تا ذرات خمیر به هم بچسبد ( این خمیر را زیاد ورز ندهید ، فقط تا اندازه ای خمیر را ورز دهید که مواد با هم مخلوط شود ).

خمیر پای را پس از آماده شدن درون نایلون فریزر قرار دهید و حداقل به مدت پنج ساعت داخل یخچال بگذارید تا آماده کار شود ( پیشنهاد می شود خمیر یک شب داخل یخچال بماند ).

طرز تهیه پای سبزیجات رژیمی

خمیر پای را حاضر و در قالب دلخواه پهن کنید. سبزی ها را با استفاده از پوست کن یا چاقو به صورت خیلی ریز برش بزنید و روی آن‌ها نمک بپاشید و به مدت 30 دقیقه کنار بگذارید تا نرم شود. کف خمیر پیازداغ و پودر سیر پخش کنید و روی آن در چند ردیف سبزی و پنیر پیتزا ورقه‌ای بچینید تا حالت گل پیدا کند.فر را روشن و در دمای 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و پای را به مدت 30 دقیقه داخل فر بگذارید تا آماده شود.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  غذای گیاهی خوشمزه و بین المللی