غذا با کدو سبز

غذا با کدو سبز ساده و سریع

غذا با کدو سبز ساده و سریع

کدو سبز یکی از مواد غذایی است که با اینکه خواص بسیار زیادی دارد اما بسیاری نمی دانند آن ها را در چه غذا هایی استفاده کنند یا اینکه چه غذا هایی می شود با کدو سبز درست کرد ما در اینجا یکی از غذاهای بسیار خوشمزه را که با کدو سبز درست می شود را برای شما قرار دادیم. این غذا با کدو سبز بسیار ساده و راحت تهیه می شود و نیاز به مواد اولیه زیادی هم ندارد. این غذا به خوراک کدو سبز معروف است که در ادامه شما دستور آماده کردن آن را خواهید خواند و بعد می توانید به راحتی آن را در منزل تهیه کنید اگر متن کمی طولانی شده است صرفا بخاطر توضیح کامل مطالب است. و در کل زمان زیادی برای تهیه این غذا نیازی نیست. که در انتها این موضوع را متوجه خواهید شد اگر ترفند های آن را یاد بگیرید.

مواد مورد نیاز برای تهیه غذا با کدو سبز

گوجه / 5 عدد
نمک و فلفل / به مقدار لازم
فلفل دلمه ای (سبز، زرد، قرمز) / از هر کدام یک عدد
کدو / 1 کیلو
سیر / 3 حبه
پیاز / 3-4 عدد
روغن / به میزان لازم

طرز تهیه خوراک کدو سبز

برای سرخ کردن بادمجان بعد از پوست گرفتن و خرد کردن آن ها را نمک پاشی کرده و چند دقیقه کنار بگذارید. پس  کدوها را پوست گرفته و از درازا نصف کنید یا به صورت حلقه ای برش دهید و  نمک بزنید مثل بادمجان و چند دقیقه کنار بگذارید. در مرحله بعد  روغن را در ماهیتابه ریخته و بگذارید تا کاملا داغ شود. اگر روغن داغ نباشد، برای سرخ کردن کدوها باید از روغن بیشتری استفاده کنید. کدوها را سرخ نمایید و در ظرفی کنار بگذارید.

در همین حین می توانید در تابه دیگری سیر خرد شده را تفت دهید. سپس پیاز خرد شده را به آن اضافه کنید تا با هم سرخ شوند. دلیل اینکه ابتدا سیر را باید سرخ کرد این است که سیر زمان بیشتری برای سرخ شدن نیاز دارد. فلفل دلمه ای ها را نیز خرد نمایید. در این غذا فقط از فلفل دلمه ای سبز و زرد استفاده شده است. در صورتی که اگر از همه رنگ های فلفل دلمه ای استفاده شود، جلوه بهتر و زیباتری به غذا خواهد داد. گوجه ها را حلقه حلقه کنید و در همان روغن باقیمانده از کدوها سرخ کنید. بعد گوجه ها را خارج کنید.

غذا با کدو سبز

حالا مواد را لایه لایه در ماهیتابه بچینید. ابتدا یک ردیف کدوها را در کف ماهیتابه بچینید. روی آنها کمی از مخلوط سیر و پیاز سرخ شده بریزید. مقداری فلفل دلمه ای خرد شده و بعد روی آنها تعدادی گوجه حلقه ای سرخ شده قرار دهید. کمی نمک و فلفل روی آنها بپاشید. مراقب باشید مقدار نمک زیاد نباشد، چون کدوها در آب نمک خوابانیده شده اند به نمک زیادی احتیاج ندارند. به همین ترتیب دوباره یک ردیف کدو، سیر و پیاز سرخ شده، فلفل دلمه ای خرد شده و گوجه سرخ شده را قرار دهید.

وقتی کدوهای سرخ شده را از ظرف خارج کردید، ته ظرف آب و روغن حاصل از کدوها باقی مانده است. همان را به ماهیتابه اضافه کرده و در آن را بگذارید. سپس حرارت شعله را کم کنید تا کدوها کاملا بپزند. اندازه و شکل مواد می تواند به دلخواه شما تغییر کند.