فلفل سیاه و سفید

فلفل یکی از مواد غذایی است که در طول چند سال گذشته استفاده از آن بسیار رشد پیدا کرده است و ایرانیان از فلفل در بیشتر غذا های خود نیز استفاده می کنند. اما فلفل برای همه مفید است. بطور قطع خیر چون هر ماده غذایی ممکن برای افردای مفید و برای افرادی مضر باشد ما در این مطلب از سایت نازشو به این سوال پاسخ می دهیم. و شما بعد از خواند این مطلب متوجه خواهید شد که فلفل برای چه کسانی مفید یا مضر است. و هدف اصلی ما از انتشار این مطلب هم همین موضوع بوده است. ما در ابتدا سعی کردیم مقدمه کوتاهی از فلفل برای شما بازگو کنیم و بعد سراغ فواید فلفل ، خواص درمانی فلفل ، خواص فلفل سیاه ، خواص فلفل سفید و …. رفت. برای اینکه دوستان خود را هم از این مطلب آگاه کنید فقط فقط لازم است از طریق دکمه های اشتراک گذاری لینک مطلب را به دوستان خود ارسال کنید.

فرق فلفل سیاه و سفید

فلفل به دوگونه فلفل سیاه و فلفل سفید در بازار موجود است. فلفل سیاه میوه خشکی است که قبل از رسیدن، چیده می‌شود؛ میوه خشک آن ، به قدر یک «گردو» و خاکستری تیره یا قهوه‌ ای است. فلفل سفید ، میوه رسیده است که با خسیاندن آن در آب، قسمت آبدار و خارجی میوه را از آن جدا می‌کنند؛ در تقلب فلفل، آن را با دانه دارفلفل‌(دارپلپل) که از گیاهی مشابه فلفل و ارزان‌ تر از آن است، مخلوط می‌کنند تا قیمت آن پائین بیاید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  فواید و خواص کشمش را بشناسید.

خواص و فواید فلفل سیاه و سفید

مثل بسیار از مواد غذایی مصرف کمه فلفل برای همه می تواند خوب باشد. اما استفاده درمانی از آن باید با ملاحظه وضع مزاجی فرد باشد مخصوصا اسراف در آن، موجب ترشحات معده و امراض مقعدی می‌شود از همین جهت، کسانی که مزاج گرم و خشک دارند، باید در مصرف آن احتیاط کنند. مزاج فلفل، گرم و خشک است برای همین در درمان به ضد، می‌تواند کاربردهای متنوعی داشته باشد؛ اثر فلفل، تحریک مخاط و عطسه‌آوری است از این جهت برای عفونت ریه موثر است.

از دیگر نکات خیلی مهم درباره فلفل سیاه و سفید این است که فلفل ضد مرض قند سرد است؛ برای جبران فشار خون پائین و کم‌ خونی مناسب است و برای کسی که فشار خون بالا دارد، مضر است؛ برای بانوانی که خشکی واژن دارند، مضر است و برای بانوانی که رطوبت اضافی دارند همچنین کسانی که رطوبت دستگاه تنفسی دارند، مفید است؛ برای تقویت قوای مردانه مفید است.

از فواید جالب فلفل سیاه و سفید

یکی ترفند های جالب درباره فلفل این است که گرد فلفل حشرات را دور می‌کند و پارچه آغشته به فلفل را بید نمی‌زند از این جهت مخصوصا اهالی مناطق شمالی کشور می‌توانند برای در امان ماندن پارچه و لباس از بید، به آن فلفل بپاشند. این ترفند جالب و بسیار کاربردی است.

Author

karimiramin1997@gmail.com