مادر خانه دار

مادر خانه دار یا مادر شاغل باشید کدام بهتر است؟

در جامعه امروزی که اکثر خانواده با کارکردن یک عضو از خانواده نمی تواننند اوضاع مالی مناسبی داشته باشند بسیار سخت است درباره بهتر است یا نیست صحبت کنیم اما ما در این مطب از سایت نازشو برای شما مطلبی با عنوان مادر خانه دار یا مادر شاغل باشید کدام بهتر است؟ نیز گردآوری کردیم که در آن درباره مشکلات یک مادر شاغل و مزیت های یک مادر خانه دار نیز را بررسی می کنیم و در کل نگاه اجمالی نیز به این موضوع داریم. همچنین ما در این مطلب مزیت های مادر شاغل هم قرار دادیم و اینطور نیست که فقط درباره مشکلات مادر شاغل صحبت کنیم و درباره خوبی مادر خانه دار نیز جمله بنویسیم سعی کردیم نگاه داشته باشیم و یک بررسی که هر مادری شاغل شاید در یک بازه زمانی این موضوعات فکر او را نیز مشغول کند. و او را سردرگم کند پس با خواندن چنین مطالبی نیز شما می توانید یک تصمیم بهتر را نیز بگیرد و این تصمیم شاید در آینده خودتان و فرزندان بسیار تاثیر گذار باشد. همچنین اگر تجربه ای در این زمینه ها دارید می توانید برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید شاید تجربه شما در تصمیم گیری های یک نفر بسیار تاثیر گذار باشد و شما با اشتراک تجربه خود می توانید یک فرد را از دو دلی خارج کنید و او دل گرم شود که یک نفر این کار انجام داده و رازی است.

 کاهش تعاملات اجتماعی با دوستان
با داشتن مسئولیت های کاری، اجتماعی، مادر بودن و خانوادگی و همچنین کارهای خانه، به سختی می توان زمانی را به دوستان اختصاص داد.

 کمبود خواب
انجام وظایف مادری و در کنار آن ها اشتغال به کار، موجب می شود زنان زمان کمتری را استراحت کرده و این موضوع هم منجر به این می شود که نتوانند از عهده همه مسئولیتشان به خوبی برآیند.

 استقلال
اشتغال زنان در خانواده هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ روحی آن ها را مستقل کرده و آن ها به فعالیت هایی می پردازند که به آن علاقه دارند.
– کاهش تفریحات
زمانیکه وقت زیادی صرف کار کردن می شود، اختصاص زمانی برای تفریح مادر و کودک به سختی امکانپذیر است و از طرفی نمی توان کودک را در خانه حبس کرد.

احساس تولید کنندگی
زنانی که مشغول کار هستند معمولا احساس بهتری نسبت خود و توانایی هایشان دارند.

 افزایش تعامل با همکاران
زنان شاغل اغلب از تجارب زندگی همکاران خود در ارتباط با زندگی و کودکان یکدیگر استفاده می کنند.

– افزایش و گاهی کاهش اعتماد به نفس
گاهی این احساس که یک زن همزمان وظایف مادری، خانه، کار و … را با هم انجام می دهد در او احساس قدرت و اعتماد به نفس بوجود می آورد و گاهی موجب می شود آن ها در ارتباط با تصمیم کاری خود به شک و تردید بیافتند که چرا با وجود اینهمه وظیفه شاغل شده اند و تصمیم شان اشتباه است و یا احساس کنند که نتوانسته اند به خوبی از عهده همه کارها بربیایند.

نداشتن فعالیت های جانبی
این دسته از مادران به دلیل نداشتن وقت کافی، اغلب نمی توانند فعالیت های هنری ، فرهنگی و .. مثل نقاشی کشیدن و .. را تجربه کنند .

 کثیف ماندن خانه
به دلیل خستگی که مادر و پدر شاغل دارند ترجیح می دهند از زمانی که دارند برای استراحت استفاده کنند تا تمیز کردن خانه، حتی اگر مرد هم بخواهد کمک کند باز نیاز به انرژی بیشتری وجود دارد.

حس افتخار
زمانیکه زنان در کارشان موفق می شوند صرف نظر از اینکه چقدر این موفقیت بزرگ است، بیشتر به خودشان افتخار می کنند.

علی رغم این که نتایج تحقیق ها نشان دهنده ی این است  مادر شاغل یا مادر خانه دار بودن تأثیر قطعی و مطمئنی بر چگونگی ادامه ی تحصیل عالی فرزندشان ندارد، به نظر می رسد گاهی والدین در این باره دچار وسواس می شوند. هر دو دسته احساس می کنند همیشه زیر ذره بین اجتماع هستند و باید دائماً در تلاش باشند تا انتظارهای جامعه از خود به عنوان یک مادر را برآورده کنند. شاید اگر توقع همگان از یک مادر فقط این بود که تا جایی که می تواند برای تربیت فرزندش تلاش کند، آن گاه تمامی مادران احساس بهتری داشتند.