جایگزین ویلموتس - مارک ویلموتس

مارک ویلموتس + بیوگرافی کامل

مارک ویلموتس + بیوگرافی کامل

برای شما در این مطلب از سایت تفریحی و سرگرمی نازشو قصد داریم بیوگرافی مارک ویلموتس سرمربی جدید تیم ملی را قرار دهیم. بعد از کش و قوس های فراوان فدراسیون فوتبال از سرمربی جدید تیم ملی رونمایی کرد. از ابتدا که گزینه های بسیار زیادی برای هدایت تیم ملی مطرح می شود در انتها به مارک ویلموتس بلژیکی رسید. انتخاب این مربی همانطور که پیش بینی می شد موافقان و مخالفان بسیار زیادی داشت. موافقان این سرمربی بلژیکی معتقد هستند ویلموتس بسیار می تواند با این نسل طلایی فوتبال ایران نتایج خوبی بگیرد و یک سبک زیبای فوتبال را به نمایش بگذارد و بعد سال شاهد یک سبک تهاجمی و زیبا از ایران باشیم. اما مخالفان او از کارنامه ضعیف این مربی انتقاد کردند. و اعتقاد دارند که بیلموتس گزینه مناسبی برای تیم ملی نبوده است. در ادامه با زندگینامه مارک ویلموتس آشنا می شویم.

مارک ویلموتس متولد 22  فوری 1969 در کشور بلژیک است. او فوتبال حرفه ای خود را از باشگاه سنت ترویدنس بلژیک آغاز کرد و پست اصلی او هافبک هجومی بود. او سابق بازی در باشگاه معروفی چون شالکه 04 و بوردو فرانسه را در کارنامه دارد. و بازیکن موفقی در دوران بازی خود بوده است و در بیشتر مواقع جزوه ستاره های تیم اش محسوب می شود. او با  70 بازی ملی 29 گل برای بلژیک به ثمر رساند.

زندگی شخصی

ویلموتس تقریبا بیشتر موفقیت های زندگی اش را مدیون باشگاه سنت ترویدنس چون او در سال ۱۹۹۶ با کاترین لامبیتس دختر رئیس باشگاه فوتبال سنت ترویدنس، ازدواج کرد و صاحب سه فرزند به نام‌ های مارپن، رینو و آتنا لنا شد. او به سه زبان فرانسوی، آلمانی و هلندی مسلط است.

آغاز عصر مربیگری ویلموتس

ویلموتس از سال 2004 وارد عرصه مربیگری شد و برای اولین تجربه خود باشگاه  سنت ترویدنس بلژیک را برگزید. اما اولین تجربه او نسبتا اند ناموفق بوده و او در حدود یک سال سرمربیگری این تیم از سوی مدیران باشگاه اخراج شد. گفتنی است که ویلموتس قبل از این تجربه بطور موقت به عنوان سرمربی شالکه 04 معرفی شد اما شروع حرفه ای او از باشگاه سنت ترویدنس بود. او بعد از تجربه حدود پنج سال در تیمی به عنوان سرمربی کار نکرد و بعد از آن در سال 2009 به عنوان دستیار به تیم ملی بلژیک اضافه شد. او بعد از چند سال دستیاری به عنوان سرمربی بلژیک معرفی شد که همراه با نسل طلایی این تیم هم بود. و از سال 2012 تا 2016 به عنوان سرمربی بلژیک عملکرد بسیار خوبی داشت. اما بسیاری از منتقدان این سرمربی اعتقاد دارند آن نسل طلایی هر سرمربی می توانست به موفقیت های که ویلموتس به آن دست یافت برساند.

بعد از دوران موفق در سرمربیگری

بعد از اینکه تجربه سرمربیگری بلژیک برای این مربی تجربه خوبی شد. او چند سال بعد از این تجربه تصمیم گرفت که کار نکند و هدایت تیمی را برعهده نگیرد. تا اینکه در سال 2017 هدایت ساحل عاج را برعهده گرفت. که در آنجا هم اصلا موفق نبود و خیلی زود اخراج شد. این بود کارنامه کاری سرمربی جدید تیم ملی ایران.

موارد قابل دفاع کارنامه این سرمربی تنها می تواند سبک بازی آن و تجربه کار کردن با جوانان دانست اما اگر ویلموتس می خواهد دوباره در جهان به عنوان یک سرمربی موفق مطرح شود بی شک ایران بهترین سکوی پرتاب این سرمبی است. چون ایران با نسل بسیار طلایی روبه رو است. که می تواند با این سرمربی به درخشش های بسیار زیادی برسد.