ماری جوانا باعث ناباروری می شود

ماده مخدر ماری جوانا که باعث ناباروری می شود، در این مقاله سایت نازشو به بررسی اثرات و پیامدهای منفی ماده مخدر در باروری آقایان و خانم ها می پردازیم. مخدری که از مواد مخدر خطرناک و بسیار مضر برای بدن شناخته می شود. ماری جوانا به نام های دیگر علف، گرس و گل نیز نامیده می شود.هر چند این ماده مخدر فقط در برخی از ایالت های آمریکا مجاز است اما طبق تحقیقات انجام شده هر یک نفر از سه نفر آمریکایی ماری جوانا مصرف می کند که متاسفانه در سال های اخیر مصرف ماری جوانا در ایران نیز رواج پیدا کرده است.

ماده مخدر ماری جوانا یا همان گرس از گیاه شاه دانه به دست می آید و شاهدانه نیز داروی فعال کننده روان یا داروی طبی می باشد و حشیش و روغن حشیش نیز از سایر فراورده های گیاه شاهدانه هستند در تمام فراورده های شاهدانه نوعی ترکیب شیمیایی وجود دارد که باعث روان گردانی و حس به اصطلاح سرخوشی در افراد مصرف کننده می شود.مارًی جوانا عوارض بسیار زیادی بر ذهن و جسم انسان دارد و در دراز مدت با مصرف بیشتر مخدر این تاثیرات منفی در بدن و ذهن افزایش پیدا میکند.

ماری جوانا در برخی کشور ها مانند ایران، فنلاند و برخی ایالت های آمریکا به عنوان یک داروی گیاهی توسط پزشکان تجویز می شود که به آن اصطلاحا ماری جوانای طبی می گویند که خاصیت درمانی دارد.یکی از تاثبرات فاجعه آمیز و بسیار هولناک مصرف این ماده مخدر در دراز مدت مشکل ناباروری در زنان و مردان است که باعث ایجاد نگارنی هایی در ذهن محققان و دانشمندان شده است هر چند دانشمندان بر آن اند تا بتوانند اثرات منفی ماری جوانا بر ناباروری را کاهش دهند همراه ما باشید تا متوجه شوبد ماده مخدر ماری جوانا چگونه باعث ناباروری می شود.

 

چگونه ماری جوانا بر بدن شما تاثیر میگذارد؟

ماری جوانا ٬ کانابیس ٬ گل ٬ علف ٬ جوینت ٬ ماری جین ٬ وید ٬ مرجان یا ماری، گُلِ خشکِ گیاه شاه‌دانه است . هر زمان که از ماری جواِنا استفاده کنید، مصرف آن بدن و ذهن شما را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. اثرات زیانبار ماری جوانا بر بدن و ذهن شما، مسائلی است که شما نیاز به دانستن آنها دارید.اگر در امریکا یک نفر هرگز سیگار نکشیده باشد و یا ماری جوِانا مصرف نکرده باشد، جزو عده معدودی از افرادیست که این تجربه را نداشته اند، زیرا یک نفر از هر سه نفر آمریکایی، مارُی جوانا را در مقطعی از عمر خود مصرف نموده اند.

ماده مخدر ماری جوانا
ماده مخدر ماری جوانا

ماری جوانا چگونه باعث ناباروری می شود

استعمال دخانیات برای سلامتی جسم و روح افراد بسیار خطرناک می باشد و حتی ممکن است این موضوع باعث ناباروری آقایان شود و نتوانند طعم فرزند دار شدن را بچشند. در تحقیقات جدیدی که صورت گرفته است، محققان متوجه این موضوع شده اند که مصرف ماری جوانا باعث ناباروری آقایان می شود.

براساس جدیدترین پژوهش‌ها مصرف ماده مخدر ماُری جوانا، باعث ناباروری آقایان می‌شود.

محققان کانادایی کشف کرده اند که مصرف مواد مخدر سبب کندی حرکت اسپرم ها، جلوگیری از ادامه مسیر به سمت رحم و چرخش آنها در یک مسیر دایره‌ای شکل می‌شود.

ماده مخدر ماریَ جوانا، ازگیاه کانابیس (شاه دانه) به دست می‌آید و در بسیاری از کشور‌های دنیا جزو مواد مخدر ممنوع است؛ هر چند در برخی از ایالت‌های آمریکا مصرف آن مجاز است.

براساس پژوهش‌های دانشمندان دانشگاه بریتیش کلمبیای کشور کانادا، مصرف ماری جِوانا سبب کاهش میزان اسپرم در بدن مرد و اختلال در عملکرد طبیعی آن‌ها می‌شود.

مصرف ماریَ جوانا علاوه بر مردان در زنان نیز می‌تواند سبب آزاد نشدن تخمک و ناباروری شود، کارشناسان همچنین دریافتند نوزادانی که پدر یا مادر آن‌ها از این ماده مخدر استفاده کرده اند در زمان تولد از وزن کمتری برخوردار هستند.

از جمله دیگر عوارض مصرف ماریً جوانا بر بدن، نرم شدن عضله و مفصل‌های بدن است، همچنین استخوان بندی افرادی که از این ماده استفاده می‌کنند با افراد عادی متفاوت است.

با وجود تمامی ضرر‌های استفاده از این ماده مخدر، مصرف آن در برخی ایالت‌های آمریکا قانونی است که سبب تصادف‌های شدید رانندگی و نیز بالا رفتن آمار جرم و جنایت در آن کشور می‌شود.

کارشناسان امیدوار هستند که با پژوهش بیشتر بر روی این ماده مخدر بتوانند اثر دراز مدت آن بر ناباروری زنان و مردان را از بین ببرند.