ماسک ضد جوش

ماسک ضد جوش معروف و محبوب

ماسک ضد جوش معروف و محبوب

در این مطلب نازشو برای شما مطلبی درباره ماسک ضد جوش معروف و محبوب را قرار دادیم که در آن می خواهیم چند تا از ماسک های بسیاری پر استفاده برای ضد جوش نیز است. در فصل بهار و تابستان بسیاری مشکلات پوستی زیادی از جمله جوش زدن پوست صورت را پیدا می کنند و در چند سال اخیر استفاده از ماسک های طبیعی برای مقابل با جوش بسیار زیاد شده است و تعدادی از آن هم بسیار کار ساز و مفید بوده است و ما در این مطلب نازشو چند تا از بهترین ها که مورد توجه افراد قرار گرفته بودند و آن ها راضی بودند در این مطلب قرار گرفته است شما در ادامه این مطلب نیز می توانید با این ماسک ضد جوش های معروف نیز آشنا شوید اگر شما از این ماسک ها استفاده کردید نظرات خود را برای ما در قسمت دیدگاه بنویسید تا دیگران هم بتوانند از آن نیز استفاده کنند. در ادامه نیز ما به معرفی این ماسک ضد جوش ها می پردازیم و به شما نیز این موضوع را توضیح خواهیم داد امیدواریم که این مطلب برای شما نیز مفید واقع شود. با اشتراک گذاشتن این مطلب از تیم سایت ما حمایت کنید.

ماسک های طبیعی ضد جوش که مورد توجه افراد مختلف قرار گرفته اند. امیدواریم به کمک این ماسک ضد جوش طبیعی از جوش ها نیز راحت شوید

ماسک جوش شیرین

اولین مورد ماسک ضد جوش که می خواهیم معرفی کنیم. ماسک جوش شیرین یکی از معروف‌ترین ماسک‌های ضد جوش است. برای درست کردنش کافی است مقداری جوش شیرین را در آب حل کرده و آن را روی صورت خود بگذارید. اجازه دهید این ماسک حدود 15 دقیقه روی پوست شما باقی بماند و پس از آن پوستخود را با آب ولرم شستوشو دهید.

ماست کم چرب

استفاده روزانه و مداوم از ماست کم‌چرب به عنوان یک ماسک نیز برای مبتلایان به این عارضه پوستیکمک بزرگی به حساب می‌آید.برای استفاده از ماست بهتر است ابتدا پوست صورت خود را با آب ولرم کاملا تمیز کنید و پس از آن ماست کم‌چرب را به مدت 30 دقیقه روی پوست خود قرار دهید.اگر قصد استفاده از این ماسک را دارید، دقت داشته باشید اگر از ماست پرچرب استفاده کنید نه تنها جوش‌های شما برطرف نمی‌شود که باعث تشدید جوشها نیز خواهد شد.

عسل

دیگر ماسک ضد جوش معروف و مورد توجه مردم عسل، این ماده مغذی و البته خوشمزه هم می‌تواند برای رفع جوش‌های شما کمک بزرگی به حساب بیاید. برای این کار مقداری عسل را روی محل جوش قرار داده و 15 دقیقه تامل کنید؛ سپس صورت خود را بشویید. برای تاثیر بیشتر این ماسک، سه روز در هفته از آن استفاده کنید.یکی دیگر از انواع ماسک‌های ضد جوش، موز له شده است. موز را له کنید و روی جوش قرار داده و پس از 20 دقیقه محل جوش‌ها را با آب گرم بشویید.استفاده از شلغمی که کاملا له شده باشد هم می‌تواند برای رفع جوش‌های سطحی مفید باشد.

گلاب

استفاده از گلاب هم یکی از راههای پیشگیری و همچنین درمان جوش‌های صورت است. برای این کار خوب است صورت خود را هر روز با گلاب شستوشو دهید. البته بهتر است این کار قبل از خواب انجام شود تا گلاب مدت زمان بیشتری روی پوست باقی بماند.در پایان افرادی که نگران جوش‌های صورت خود هستند بهتر است بدانند بخور دادن می‌تواند کمک بزرگی برای برطرف شدن جوش‌های آنها باشد بنابراین از بخور دادن مرتب و مداوم در طول هفته غافل نشوید.