ماسک عسل و روغن زیتون

ماسک عسل و روغن زیتون خانگی

ماسک عسل و روغن زیتون خانگی

برای شما در این مطلب از وب سایت نازشو نیز ما برای شما ماسک عسل و روغن زیتون را قرار دادیم. ما تلاش کردیم در اینجا برای شما روش ساده تهیه یک ماسک بسیار مفید برای پوست برای شما قرار دهیم. ماسک عسل و روغن زیتون از اصلی ترین خاص آن برای شما درمان جوش صورت و همچنین از بین بردن لکه های صورت و همچنین کمک کنند برای روشن شدن پوست می باشد. این ماسک بسیار راحت تهیه می شود و شما با مطالعه این پست تا انتها می توانید آماده سازی این ماسک و چند نوع از آن را به خوبی یاد بگیرد در دومین بخش ما تهیه ماسک روغن زیتون و عسل که خاص فوق العاده دیگه ای هم دارد را آشنا می کنیم که در ادامه حتما همراه ما باشید.

طرز تهیه ماسک عسل و روغن زیتون برای درمان جوش و روشن کردن پوست

 ۱ قاشق چایخوری عسل و یک قاشق چایخوری روغن را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱۰ ثانیه داخل مایکروویو گرم کنید . به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست قرار داده سپس آبکشی نمایید .

دستور تهیه ماسک روغن زیتون و عسل

انجمن ملی عسل توصیه می کند از یک نرم کننده مو ی عسل و روغن زیتون استفاده نمایید. ۱/۲ فنجان عسل رابا ۱/۴ فنجان روغن زیتون مخلوط کنید. در صورت نیاز، این مخلوط را بمدت ۱۵ ثانیه در مایکرویو گرم کنید. با استفاده از انگشتانتان، مقدار کمی از این مخلوط را روی موهای مرطوب بمالید، از ساقه به سمت انتهای موها بروید. موهایتان را با یک حوله بپوشانید و اجازه دهید این ماسک حدود ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند. سپس به خوبی شامپو کرده، آبکشی نمایید و موهایتان را خشک کنید.

انواع روغن زیتون و عسل

روغن زیتون در درجه ها و قیمت های بسیار مختلفی وجود دارد. روغن زیتون فوق بکر، بالاترین کیفیت را داشته و یک انتخاب خوب برای چاشنی ها و محصولات زیبایی است. این نوع روغن زیتون با حداقل فراوری و از اولین فشرده سازی زیتون بدست می آید. همانطور که توسط The Olive Oil Source گفته شده، این روغن سرشار از آنتی اکسیدان هاست و طعم تلخی دارد. روغن زیتون بکر از دومین فشرده سازی بدست می آید و روغن خالص، پس از مراحل فیلترینگ و تصفیه سازی تهیه می شود. روغن زیتون فوق سبک، بیشتر تصفیه می شود و طعم بسیار سبک تری دارد.

عسل نیزدر درجات و منابع مختلفی موجود است. رنگ و طعم آن به منبع شهد زنبور عسل یا گل های استفاده شده برای تولید عسل، بستگی دارد. آنها معمولا فراوری نمی شوند و به رنگ سایه های مختلفی از کهربا هستند. برای ماسک موی تان، یک عسل خالص را انتخاب کنید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و شما می توانید با این پست چند نوع از ماسک های بسیار پرخاصیت از ترکیب عسل و روغن زیتون تهیه کنید که هر کدام خاص متفاوت و جدا دارد.