ماسک کیوی

ماسک کیوی و تهیه انواع آن برای صورت

ماسک کیوی و تهیه انواع آن برای صورت

یکی دیگر از ماسک های صورت بسیار معروف ماسک کیوی است که انواع مختلفی دارد که ما در اینجا نگاه کلی به این نوع ماسک خواهیم داشت و در کنار آشنایی با فواید ماسک کیوی روش تهیه چند نوع از ان را بررسی می کنیم در ادامه همراه ما باشید.

 

خواص

کیوی یک منبع عالی از ویتامین C، E، کاروتنوئید، فنلیک و آنتی اکسیدان بوده که از پوست در برابر آسیب رادیکال های آزاد مراقبت میکنه و تاثیر خیلی خوبی در جوانسازی پوست داره. ویتامین C موجود در کیوی از کلاژن موجود در پوست محافظت میکنه و از این طریق به حفظ حالت ارتجاعی پوست کمک خواهد کرد. علاوه بر این کیوی دارای خاصیت ضدالتهابی بوده و از بروز جوش و آکنه، بثورات و سایر التهابات پوستی نیز جلوگیری خواهد کرد.

ماسک کیوی

ماسک صورت با کیوِی و زرده تخم مرغ

برای درست کردن این ماسک صورت خانگی به یک قاشق کیوی له شده، یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و یک زرده تخم مرغ نیاز داریم. کاری که باید انجام بدید این هست که کیوی له شده رو با روغن زیتون مخلوط کرده و سپس زرده تخم مرغ رو به این ترکیب اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. این ماسک رو باید به مدت 15 دقیقه روی پوست صورت قرار بدید و بعد با آب گرم بشویید.
تخم مرغ دارای خاصیت سفت کنندگی برای پوست هست و تاثیر خیلی خوبی هم در پاکسازی پوست داره. این ماسک صورت باعث بهبود رنگ پوست میشه، منافذ پوستی رو سفت و محکم میکنه و درخشش خیلی خوبی رو هم برای پوست ایجاد میکنه.

ماسک صورت با کیوی و لیمو

برای درست کردن این ماسک صورت خانگی به یک کیوی و یک قاشق آب لیمو نیاز داریم. یک کیوی رو به خوبی له کرده و با یک قاشق آبی لیمو مخلوط کنید. این ماسک رو به طور یکنواخت روی پوست صورت و گردن بمالید و بعد از گذشت 15 تا 20 دقیقه و زمانی که ماسک روی پوست خشک شد، آن را با آب ولرم بشویید.
این ماسک کمک میکنه تا ظاهر منافذ پوستی کوچک شده و به دلیل وجود آب لیمو تاثیر خیلی خوبی در کمرنگ و محو شدن لکه های پوستی خواهد داشت. این ماسک صورت برای افرادی که پوست چرب دارند بسیار مناسب است.

ماسک کیوی

ماسک صورت این بار با ترکیب ماست

برای درست کردن این ماسک صورت به یک کیوی له شده و یک قاشق ماست نیاز داریم. کیوی و ماست رو در یک ظرف مناسب بریزید و به خوبی با هم مخلوط کنید. یک لایه نازک از این ماسک رو بر روی پوست صورت و گردن بمالید و اجازه بدید به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست بمونه و بعد پوستتون رو با آب گرم بشویید.
ویتامین C موجود در این ماسک باعث افزایش درخشش پوست میشه و AHA موجود در ماست، باعث شارژ سلول های پوست و جوانسازی پوست خواهد شد. علاوه بر این ماسک کیوی و ماست تاثیر خیلی خوبی در کاهش لکه های پوستی نیز دارد.

 

ماسک صورت با کیوی و ژل آلوئه ورا

این ماسک از یک کیوی له شده و یک قاشق ژل آلوئه ورا طبیعی و تازه درست می شود. این مواد رو به خوبی در یک ظرف مناسب مخلوط کنید و به تمام قسمت های پوست صورت و گردن بمالید. این ماسک صورت باید حداقل 15 تا 20 دقیقه روی پوست بمونه و بعد از روی پوست بشوید.
این ماسک صورت، خاصیت مرطوب کنندگی داره و طراوت خیلی زیادی رو برای پوست صورت ایجاد میکنه و برای انواع پوست نیز مناسب هست.

ماسک صورت با کیوی و موز

برای درست کردن این ماسک صورت به یک کیوی، یک قاشق موز له شده و یک قاشق ماست نیاز داریم. کیوی رو له کرده و با موز و ماست مخلوط کنید. این مواد رو بعد از مخلوط کردن به صورت یک لایه نازک روی پوست صورت و گردن بمالید و 20 تا 30 دقیقه صبر کنید تا ماسک روی پوست خشک شود و بعد آن را بشویید.
موز دارای خاصیت مرطوب کنندگی فوق العاده ای بوده و ماست نیز تاثیر خیلی خوبی در تغذیه و سم زدایی پوست داره و این ماسک صورت میتونه تاثیر خیلی خوبی در افزایش نرمی و لطافت پوست داشته باشه.