ماشین های محبوب

ماشین های محبوب در جهان

ماشین های محبوب در جهان

برای شما در یکی دیگر از پست های سایت تفریحی و سرگرمی نازشو لیست ماشین های محبوب در جهان را قرار دادیم. در سالی که گذشت مدل ماشین هایی که در بین مردم جهان بسیار محبوب و پرفروش بودند توسط مجلات و رسانه های معتبر نیز جمع آوری شده است که ما آن را در سایت نازشو برای شما منتشر می کنیم در این لیست خودرو هایی هم نام آشنا و خودرو هایی که شاید تا بحال اسم اش را نشینده بودید پیدا می شود خودور هایی که توانستن در بازار رقابت سخت خودرو در جهان فروش خوبی داشته باشند. آمار پرفروش ترین خودرو های جهان شاید برای شما تعجب انگیز باشد که بیشتر فروش خودرو کمتر از دو میلیون بوده است اما در بازار رقابت جهانی فروش یک مدل نزدیک به یک میلیون آمار فوق العاده نسبت اند به حساب می آید چون رقابت بسیار زیاد است. در ادامه شما با 15 تا از این ماشین های محبوب در جهان آشنا می شوید. توصیه می کنم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

1. مدل ماشین تویوتا کرولا

ماشین های محبوب

شماره یک لیست ماشین های محبوب جهان  اختصاص دارد به تویوتا کرولا

فروش: یک میلیون و ۱۸۱ هزار و ۴۴۵ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۹ هزار دلار
شاید تویوتا کرولا (Corolla) در کشورهای مختلف جهان خودروِ منحصربه‌فردی نباشد؛ اما با اختلاف فروش بیش از ۱۰۰،۰۰۰ دستگاهی با سری F فورد، همچنان پرفروش‌ ترین خودرو جهان است. محصول پرطرفدار تویوتا که از سال ۱۹۶۶ تاکنون در ۱۲ نسل مختلف عرضه شده، در سال ۲۰۱۸ تا ۱.۷ درصد کاهش کاهش فروش را تجربه کرده است. جدیدترین نسل تویوتا کرولا که به‌تازگی برای فروش دردسترس قرار گرفته (تصویر بالا) و جای خالی مدل Auris را در بازار برخی کشورها پر کرده است، اصلی‌ترین عامل در حفظ جایگاه این سدان و هاچ‌بک و استیشن در سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

2- مدل ماشین فورد سری F

ماشین های محبوب

فروش: یک میلیون و ۸۰ هزار و ۷۵۷ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۸ هزار دلار
پرفروش‌ترین خودروِ بازار آمریکا در سال ۲۰۱۸ که در رقابت با رم و شورولت پیروز شد، از محصول ژاپنی‌ها نتوانست بالاتر قرار بگیرد. پیکاپ‌های سری F فورد که در بین علاقه‌مندان خودروهای آمریکایی محبوب ترین خودرو سبک جهان هم شهرت دارند، سال ۲۰۱۸ تا ۰.۴ درصد افزایش فروش را تجربه کرده‌اند. البته، سری F درکنار تویوتا کرولا که مقام اول پرفروش‌ترین خودروِ سال ۲۰۱۸ را دراختیار دارد، تنها خودروهایی هستند که بیش از یک میلیون دستگاه فروخته شده‌اند. باتوجه‌به اختلاف فروش ۳۷۲،۰۰۰ دستگاهی با پیکاپ‌های رم، سری F فورد احتمالا سال ۲۰۱۹ هم پرفروش‌ترین خودروِ آمریکا خواهد بود.

3- ماشین تویوتا RAV4

ماشین های محبوب

فروش: ۸۳۷ هزار و ۶۲۴ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۶ هزار دلار
از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۸ که پنجمین نسل تویوتا راو4 عرضه شد، فروش این مدل همیشه درحال‌رشد بوده است. RAV4 پنجمین محبوب ترین جهان درسال ۲۰۱۷ بود؛ اما سال گذشته به‌لطف افزایش ۳.۶ درصدی فروش به جایگاه سوم رسید. تویوتا، سومین خودروساز پرفروش جهان در سال ۲۰۱۸، چهار نماینده‌ی قدرتمند در این فهرست دارد که دو مدل آن، جزو سه خودرو پرفروش سال هستند. نسل جدید RAV4 اواخر سال ۲۰۱۸ معرفی شد که بی‌شک در فروش بیشتر این مدل در سال ۲۰۱۹ مهم‌ترین نقش را ایفا خواهد کرد. باتوجه‌به آمار موجود، تویوتا راو4 پرفروش‌ ترین شاسی‌ بلند یا کراس‌اور جهان در سال ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

4- هوندا سیویک

ماشین های محبوب

فروش: ۸۲۳ هزار و ۱۶۹ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۹ هزار دلار
شماره چهار لیست ماشین های محبوب در جهان – نسل دهم هوندا سیویک از سال ۲۰۱۶ تولید می‌شود. با وجود کاهش ۰.۷ درصدی در فروش جهانی، این خودروِ ژاپنی همچنان جایگاه چهارم سال گذشته‌اش را حفظ کرده است. ۰.۷ درصد کاهش فروش معادل حدود ۴،۵۰۰ دستگاه خودرو است که چندان باعث نگرانی نخواهد شد. نکته‌ی مهم این است که هوندا سیویک هنوزهم در بازارهای اصلی‌اش، یعنی آمریکا و ژاپن، مشتری دارد. عرضه‌ی سدان سیویک در بازارهای جدید نقش مهمی در فروش ۲۰۱۸ ایفا کرده است. همچنین، مدل هیبرید در سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد تا هوندا سیویک بازهم در این جایگاه ارزشمند قرار داشته باشد.

5- فولکس واگن تیگوان

ماشین های محبوب

فروش: ۷۹۱ هزار و ۲۷۵ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۳ هزار دلار
در بین محصولات مختلف فولکس واگن، معمولا فروش هاچ‌بک‌های پولو و گلف جلب‌توجه می‌کند؛ اما کراس‌اور کامپکت تیگوان (Tiguan) با رشد ۸.۶ درصدی فروش، موفق‌تر از تمام خودروهای این برند آلمانی عمل کرده است. به‌طور خلاصه سال ۲۰۱۸ درمقایسه‌با سال ۲۰۱۷، حدود ۶۳،۰۰۰ دستگاه تیگوان بیشتر فروخته شده؛ اما درمقابل، فروش گلف ۹۰،۰۰۰ دستگاه کاهش یافته است. عرضه‌ی مدل ۷ سرنشینه با کد Allspace در افزایش فروش جهانی تیگوان نقش مهمی ایفا کرده است. در بازار آمریکا، این مدل بدون کد Allspace دردسترس است؛ چرا که مدل کوچک‌تر در این کشور اصلا فروخته نمی‌شود. بازار آمریکا را با تقاضای ۹۰،۴۷۶ دستگاه باید در افزایش فروش جهانی فولکس واگن تیگوان بسیار مؤثر دانست. در سال ۲۰۱۷، تیگوان هفتمین خودروِ پرفروش‌ جهان بود و با وجود اینکه در سال ۲۰۱۸، جایگاه پنجم به آن رسید، این مدل آلمانی هنوزهم پایین‌تر از محصول تویوتا قرار دارد.

6- فولکس واگن گلف

ماشین های محبوب

فروش: ۷۸۹ هزار و ۵۱۹ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۱ هزار دلار
فولکس واگن گلف (Golf) قطعا یکی از خودروهای مشهور و باسابقه‌‌ی جهان است که انتظار می‌رفت جزو پنج مدل پرفروش سال ۲۰۱۸ باشد. بااین‌حال، گلف با کاهش فروش ۱۰.۳ درصدی که بیشترین میزان کاهش در بین تمام خودروهای این فهرست محسوب می‌شود، به جایگاه ششم تن داده است. دلیل عمده‌ی کاهش فروش گلف رسوایی آلایندگی خودروهای دیزل فولکس واگن است که به اعتبار این برند لطمه زد. البته، افزایش محبوبیت شاسی‌بلندها و کراس‌ اور های کوچک در این مسئله چندان بی‌تأثیر نبوده است. از سال ۲۰۱۲، نسل هفتم فولکس واگن گلف تولید می‌شود؛ بنابراین، معرفی و عرضه‌ی نسل جدید این هاچ‌بک دوست‌داشتنی در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰، پیش‌بینی‌شدنی و احتمالا ضروری است.

7- مدل ماشین هوندا CR-V

ماشین های محبوب

فروش: ۷۴۷ هزار و ۶۴۶ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۵ هزار دلار
شماره هفت لیست ماشین های محبوب در جهان – در سال‌های اخیر، وضعیت فروش کراس‌اور هوندا CR-V تقریبا یکنواخت بوده است. نسل جدید و پنجم این مدل سال ۲۰۱۷ عرضه و ششمین خودروِ پرفروش جهان شد. CR-V در سال ۲۰۱۸، با کاهش فروش ۱.۵ درصدی رو‌به‌رو شد تا در جایگاه هفتم قرار بگیرد. البته، کاهش فروش این کراس‌اور ژاپنی درمقایسه‌با مدل‌های دیگر چندان چشمگیر نیست. آمریکا و کانادا با تقاضای ۴۲۳،۰۰۰ دستگاه هنوزهم بزرگ‌ترین بازار هوندا CR-V هستند. با عرضه‌ی مدل هیبرید RCR-V، این مدل ژاپنی احتمالا در سال ۲۰۱۹ جایگاه بالاتری کسب خواهد کرد.

8- مدل ماشین فولکس واگن پولو

ماشین های محبوب

فروش: ۷۲۵ هزار و ۴۶۳ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۰ هزار دلار
عرضه‌ی نسل ششم فولکس واگن پولو (Polo) در بهترین زمان ممکن برای محاسبه‌ی آمار فروش سالانه بود. نسل جدید پولو روزهای اول سال ۲۰۱۸ عرضه شد تا رکورد رشد فروش ۱۱.۳ درصدی را ثبت کند. همین عامل باعث شد این مدل آلمانی که در سال ۲۰۱۷ جایگاه دهم را در اختیار داشت، هفتمین خودروِ پرفروش جهان در سال ۲۰۱۸ شود. فروش بیشتر پولو به‌معنی نزدیک‌شدن بیش‌از‌حد به برادر بزرگ‌ترش، یعنی مدل پرطرفدار گلف است. درواقع گلف در سال گذشته‌ی میلادی، ۱۰.۳ درصد کاهش فروش را تجربه کرده است؛ اما هنوزهم بالاتر از پولو قرار دارد.

9- مدل ماشین تویوتا کمری

ماشین های محبوب

فروش: ۶۶۱ هزار و ۳۸۳ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۴ هزار دلار
تویوتا کمری (Camry) که از دهه ۱۹۸۰ تابه‌امروز تولید شده، در سال‌های اخیر همیشه در میانه‌ی فهرست خودروهای پرفروش‌ قرار داشته است. در سال ۲۰۱۸، کمری با وجود کاهش فروش در آمریکا، با رشد ۳.۸ درصدی دو رتبه صعود کرد. البته، تویوتا کمری هنوزهم پرفروش‌ترین سدان بازار ایالات متحده‌ی آمریکا محسوب می‌شود. کمری ۲۰۱۸ به‌لطف طراحی مختلف جلوپنجره در چند تیپ و عرضه در مدل‌های هیبرید و فروش دوباره در بازارهایی مثل بریتانیا که مدتی غایب بود، بالاتر از رقیب‌های قدیمی‌اش و جزو ۱۰ خودروِ پرفروش جهان در سال ۲۰۱۸ قرار می‌گیرد.

10- شورولت سیلورادو

ماشین های محبوب

فروش: ۶۵۱ هزار و ۹۰ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۸ هزار دلار
سال ۲۰۱۸ برای پیکاپ شورولت سیلورادو (Silverado) با موفقیت همراه نبود. به‌دلیل کاهش فروش ۱.۴ درصدی، سیلورادو علاوه‌بر شکست‌خوردن از پیکاپ‌های رم در خانه، به جایگاه دهم خودروهای پرفروش‌ جهان سقوط کرد. با اینکه سیلواردو جایگاه هشتم سال ۲۰۱۷ را با دهم تعویض کرد و بخشی از مشتری‌های آمریکایی را نیز ازدست داد، مردم کانادا و مکزیک به‌اندازه‌ی کافی از این پیکاپ خریدند تا حداقل در آمار فروش جهانی، محصول شورولت بالاتر از پیکاپ‌های رم قرار بگیرد. فروش سیلورادو و پیکاپ‌های رم در کانادا به‌ترتیب ۲ و ۱۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

11- هیوندای النترا

ماشین های محبوب

فروش: ۶۵۰ هزار و ۸۰۳ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۸ هزار دلار
نسل ششم هیوندای النترا (Elantra) با ۷ خط‌تولید مختلف، فروش کم‌نظیری در جهان تجربه کرده است. این سدان کامپکت که برای مدل ۲۰۱۹ فیس‌لیفت شد، تقاضای چندانی در اروپا ندارد؛ به‌همین‌دلیل، خط‌تولید آن هم در این قاره راه‌اندازی نشده است. درمجموع با افزایش فروش ۳.۳ درصدی، هیوندای النترا پیش از عرضه‌ی مدل ۲۰۱۹ و فیس‌لیفت، سال موفقی پشت‌سر گذاشته است. مشابه اصلی‌ترین رقیب‌های النترا همچون هوندا آکورد و فولکس واگن پاسات، این سدان کره‌ای در هیچ‌ کشوری پرفروش‌ترین خودرو نیست؛ بلکه در کشورهای مختلف، جزو محبوب‌ترین خودروهای بازار درنظر گرفته می‌شود.

12- پیکاپ‌ های RAM

ماشین های محبوب

فروش ۶۲۴ هزار و ۸۴۶ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۷ هزار دلار
قبل از توضیح بیشتر، باید بدانیم فقط فروش ۵۳۶،۹۸۰ دستگاه از پیکاپ‌های رم شامل مدل‌های سبک‌وسنگین ۱۵۰۰ و ۲۵۰۰ و ۳۵۰۰ به بازار آمریکا مرتبط است. کانادا و کشورهای آمریکای‌جنوبی مشتری‌های دیگر پیکاپ‌های رم هستند. به‌‌طور کلی درمقایسه‌با سال ۲۰۱۷، فروش محصولات این برند آمریکایی در سال ۲۰۱۸ تا ۳.۹ درصد افزایش یافته است. پیکاپ‌های رم در فهرست خودروهای پرفروش‌ سال ۲۰۱۷، جایگاه چهاردهم را ازآنِ خود کرده بودند. فروش بیشتر پیکاپ‌های رم خبر خوشحال‌کننده‌ای برای مدیران ارشد فیات‌کرایسلر (FCA) است؛ اما بازهم دربرابر سری F فورد با فروش جهانی بیش از یک میلیون دستگاه حرفی برای گفتن ندارند.

13- مدل ماشین هیوندای توسان

ماشین های محبوب

فروش: ۵۷۴ هزار و ۵۴ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۳ هزار دلار
شماره 13 ماشین های محبوب در جهان – کراس‌ اور هیوندای توسان (Tuscon) که نسل سوم آن در سال ۲۰۱۶ عرضه شد (نسل اول و دوم محصول سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۱۰ هستند)، در سومین سال تولید، هنوزهم جایگاه مناسبی دارد. فروش این مدل تا ۸.۷ درصد کاهش را نشان می‌دهد؛ اما درست مانند سال ۲۰۱۷، هیوندای توسان سیزدهمین خودروِ پرفروش جهان در سال ۲۰۱۸ است. البته دلیل کاهش فروش توسان در سال گذشته، به افت تقاضای آن در مهم‌ترین بازارها، یعنی اروپا و چین و آمریکا مربوط‌ است. اگر توسان مشتری‌‎هایش را ازدست نمی‌داد، به‌راحتی بالاتر از دیگر نماینده‌ی هیوندای در این فهرست، یعنی مدل النترا قرار می‌گرفت. در این فهرست، النترا در رتبه‌ی یازدهم جای دارد.

14- مدل ماشین تویوتا هایلوکس

ماشین های محبوب

فروش: ۵۶۰ هزار و ۸۷۲ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۱۸ هزار دلار
شماره 14 ماشین های محبوب در جهان – تویوتا هایلوکس (Hilux) یکی از پیکاپ‌های جان‌سخت‌ و باکیفیت‌ دنیا محسوب می‌شود که از سال ۱۹۶۸ تاکنون، هشت نسل مختلف از آن تولید شده است. در سال ۲۰۱۷، تویوتا هایلوکس فیس‌لیفت شد تا فروشش بسیار رشد کند. درحقیقت، هایلوکس در سال ۲۰۱۷ مقام بیستم را در فهرست خودروهای پرفروش‌ جهان ازآنِ خود کرده بود؛ اما در سال ۲۰۱۸، فروشش تا ۱۱ درصد رشد یافت. استراتژی مسئولان تویوتا در فروش درخورتوجه هایلوکس بسیار جالب است: مدل‌های ارزان‌تر هایلوکس در کشورهای نیازمند به پیکاپ سرسخت و مطمئن در وضعیت‌های مختلف، همچون خاورمیانه و استرالیا و نمونه‌های گران‌قیمت با تجهیزات رفاهی فراوان در آمریکا عرضه می‌شود.

15- هوندا آکورد

ماشین های محبوب

فروش: ۵۱۳ هزار و ۶۵۳ دستگاه
قیمت پایه‌ی مدل استاندارد: حدود ۲۴ هزار دلار
هوندا آکورد (Accord) همیشه در فهرست خودروهای پرفروش جهان قرار دارد و در این فهرست، اولین محصول هوندا از بین سه نماینده‌ی شایسته‌ این خودروساز ژاپنی اصیل است. به‌دلیل عرضه‌ی نسل دهم در اواسط سال و سپس رونمایی تیپ گران‌تر، فروش سدان خوش‌ساخت هوندا در سال ۲۰۱۸ تا ۳.۴ درصد کاهش یافت. آمریکایی‌ها با خرید ۲۱۸،۰۷۱ دستگاه هوندا آکورد در سال ۲۰۱۸، همچنان هوادار پروپاقرص این سدان ژاپنی هستند. نسل دهم هوندا آکورد با تجهیز به انواع سیستم‌های ایمنی و رفاهی مدرن به‌صورت استاندارد، یازدهمین خودروِ محبوب آمریکا در سال گذشته‌ی میلادی بود.

امیدواریم پست ماشین های محبوب در جهان مورد توجه شما قرار گرفته باشد شما حتما پست ماشین های محبوب در جهان را با دوستان ماشین دوست خود به اشتراک بگذارید.