ماهی سوخاری

ماهی سوخاری خانگی خوشمزه

ماهی سوخاری خانگی خوشمزه

برای شما در یکی دیگر از پست های بخش آشپزی وب سایت نازشو طرز تهیه ماهی سوخاری خانگی خوشمزه را قرار دادیم. در فصل زمستان مصرف ماهی در بین بسیار از خانواده ها زیاد می شود در این بین برخی خانواده این مشکل دارند که بچه ها اصلا رابطه خوبی با ماهی خوردن ندارند و اصلا ماهی نمی خورند. و یکی از راه علاقه مند کردن بچه ها به ماهی خوردن درست کردن ماهی سوخاری است که بسیار مورد استقبال بچه ها و جوانان است. شما با این ترفند می توانید کم کم آن ها را علاقه مند به ماهی کنید البته جدا از این موضوع سوخاری کردن ماهی یکی از غذا هایی معروف در سراسر دنیا می شود. ماهی سوخاری و سیب زمینی را در کمتر رستوانی ممکن است در اروپا وجود نداشته باشد. در ادامه با روش تهیه یک ماهی سوخاری ایرانی نیز آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه ماهی سوخاری خانگی خوشمزه

تخم مرغ: ۲ عدد
نمک و فلفل: به میزان لازم
فیله ماهی شسته و خشک شده:۸۰۰ گرم
روغن مایع: به میزان لازم
آرد سوخاری: ۱۳۰ گرم

مواد لازم برای مایونز لیمویی:

سیر رنده شده:۱ حبه
مایونز: ۱۰۰ گرم
آب لیموترش :۱ قاشق غذاخوری
گشنیز ساطوری شده:۱/۲ قاشق غذاخوری
رنده پوست لیمو: ۳ قاشق چایخوری

ماهی سوخاری2

ماهی سوخاری خانگی خوشمزه

فیله ماهی هوک و شیر برای این کار مناسب‌تر است. فیله‌ های ماهی را به شکل نوارهایی به ضخامت ۲ سانتیمتر و طول ۵ سانتیمتر ببرید، سپس کمی نمک و فلفل بپاشید. تخم مرغ‌ها را در یک بشقاب گود شکسته و آنقدر با چنگال بزنید تا یکدست شود، اما دقت کنید تخم‌مرغ‌ ها کف نکند. بعد کمی نمک و فلفل بپاشید آرد سوخاری را در یک بشقاب گرد بریزید. سپس فیله‌ های ماهی را در مایه تخم‌مرغ زده، سپس در آرد بغلتانید. این عمل را برای هر فیله، دو تا سه بار انجام دهید. روغن را در یک قابلمه یا تابه کوچک داغ کنید. مقدار روغن باید به اندازه‌ای باشد که روی فیله‌ها را بپوشاند.
در هر نوبت حدود ۴ فیله را به مدت ۵ دقیقه در روغن روی شعله متوسط سرخ کنید تا روی آن طلایی شود. همه مواد را با هم مخلوط کرده و کمی نمک و فلفل به آن بیفزایید. و برای خوشمزه تر کردن این غذا می توانید کنار آن کمی سیب زمینی سرخ کرده ترد بگذارید تا چند برابر خوشمز تر شود.