مصاحبه مهران مدیری

متن مصاحبه مهران مدیری در پردیس سینمایی کورش

همانطور که قول داده بودیم گزیده ای از مصاحبه مهران مدیری در پردیس سینمایی کورش را قرار دادیم در سایت نازشو مهران مدیری که مدت ها مصاحبه نمی کرد بخاطر فیلم سینمایی اش بلاخره تن به مصاحبه داد که ما در این پست گزیده ای از مصاحبه مدیری را در این پست قرار دادیم تا دوستانی که موفق نشدن این مصاحبه را ببین بدانند چه اتفاقاتی در آن مصاحبه افتاده است. گفتنی است که مهران مدیری بار ها گفته بود بخاطر سوال های بسیار تکراری از مصاحبه فرار می کرده اما این بار بعد پخش فیلم سینمایی ساعت 5 عصر اولین ساخته سینمایی خودش در تاریخ 6 شهریور ساعت 9 نیم با کیوان کثیریان و امیر پوریا مصاحبه کرد که بخش های از متن مصاحبه مدیری را در پایین می خوانید.

صحبت های مدیری درباره ساعت خوش

او درباره ساعت خوش گفت : آن زمان کلی استعداد کنار هم جمع شده بودند. در ادامه مجری ها درباره ممنوع کاری مدیری سوال پرسیدند که مهران مدیری اینطور پاسخ داد خودم هنوز نمی دانم چه شد چه کسی این دستور را داد. فقط به ما گفتند صلاح است که کار نکنید و هر تمام عوامل ساعت خوش را ممنوع کار کردند حتی تصویر بردار و … و من چون کارگردان بودم ممنوع کاری من بیشتر بود حتی اجازه اینکه به صدا و سیما یا رادیو وارد شوم نداشتم و یک بار رفتم دوستانم را ببینم با مشت و لگد بیرونم کردند. دوران خیلی بدی بود بعضی اوقات پیش می آمد که پول نداشتم نون بخرم تا خانواده ام بخورد پسرم آن زمان فقط 3 سال داشت انقدر گریه می کرد تا بیوش شود و بخوابد و هیچی برای خوردن نبود. حتی اجازه کار کردن در پشت صحنه های فیلم ها را نداشتم در چند کار سینمایی انتخاب شدم و در یکی هم تست گریم رفتم و جلوی دوربین هم رفتم که یکبار گفت اند که این باید نباشه و من کنار گذاشتن وی درباره سوالی که وضعیت بقیقه ای بازیگران ساعت خوش در دوره ممنوع کاری چه بود گفت وضع آن هم خیلی بد بود شنیدم بعضی آن ها در آن زمان هندوانه ، باربری و خیلی کار های دیگه می کردند و وضعیت خیلی بد بود. بیشتر بچه ها در همون زمان ازدواج کرده بودند ببین پاقدم خانوم هاشون چی بوده (خنده) امیر ارژنگ ، نادر سلیمانی ، نصر الله رادش و چند نفر دیگه همون موقع تازه ازدواج کرده بودند که ممنوع کار شدند. وی درباره اینکه چجوری برگشت گفت یک روز آمدند و گفتند که شما می توانید در پشت صحنه کار کنیم اما بازی نمی توانیم بکنیم و بعد گذشت مدتی گفتند که بازی هم می توانی بکنی که شرایط خدا شکر بهتر شد. او همچنین در بخشی گفت که اگر این اتفاق پیش نمی آمد مسیر زندگی نمی دانست چه می شود و صد در صد اینجا نبوده چون شاید اگر ممنوع کار نمی شده به سمت بازیگری میرفته و شاید کارگردانی نمی کرده و خیلی چیزهای دیگه که شاید پیش می آمده.

کدام کاری را که ساختید از آن رازی بودید و از کدام نارازی بودید؟

گفت خودم قهوه تلخ ، شب های برره خیلی دوست دارم و از باغ مظفر رازی نیستم فقط بخاطر تبلیغاتی که در آن بود.

مهران مدیری در زمان جنگ

مصاحبه مهران مدیری ، از سال 66 تا 68 یعنی تا پایان جنگ در جبهه بودم و در عملیت مرصاد و حلبچه هم حضور داشتم. در جبهه هم هر کارى از دستم بر مى‌آمد انجام می‌دادم و چند ماه قبل‌تر یعنی حدود سال‌های 65 هم در جبهه براى رزمنده ها در سنگرها نمایش بازی می‌کردیم. از راه دور به دشمن سنگ هم می‌زدیم، آرپیجی هم می‌زدم و مدتی هم راننده آمبولانس بودم.

مشکل با محراب و پیمان قاسم خانی

بین من و برادران قاسمخانی هیچ مشکلی وجود ندارد و با هم دیگر اختلافی نداریم. او در باره صحبت های پیمان قاسمخانی که گفته بود شماره مهران مدیری را ندارد گفت : او حتما شوخی کرده چون تا چند پروژه قبل اگر به مشکلی در فیلمنامه می خوردیم به او زنگ میزدیم و با او مشورت می کردیم و او هم کمک می کرد. فقط از یک جایی او تصمیم گرفت به سینما برود و من در ساخت سریال ماندم همین و مشکل خاصی نبود. او در محراب قاسمخانی و جدایی از دورهمی گفت : دورهمی برای محراب بود اصلا محراب من را به برنامه آورد و من قصدی برای کارگردانی در این مجموع نداشتم اما در روز های اول پخش اسم محراب را حذف کردند و یک بار گفتند باید او نباشد. من بعد از این موضوع به او زنگ زدم گفتم رازی هستی من این پروژه را ادامه بدم که محراب گفت آره مشکلی نیست. و بعد از صحبت های که شد کارگردانی کار هم به من واگذار شد. اما ایده دورهمی برای محراب بود در این شکی نیست.

ثروت مهران مدیری و بادیگار های او

مدیری درباره اینکه آیا الان پولدار است گفت خدا شکر وضعیت مالی ام خوب است و زندگی جمع جوری دارم و زندگی که همه چی آب طلا باشه ندارم. درباره اینکه من کلکسیون ساعت دارم نه من فقط 6 تا ساعت دارم یک ماشین و یک سیم کارت اعتباری و در کل زیاده خواه نیستم و از بچگی اینطوری بود در یک خانواده متوسط سطح پایین بزرگ شدم از 10 سالگی وارد بازار کار شدم پادویی کردم ، نانوایی بودم کتاب فروختم ، تعمیرات ساعت کردم ، حمالی کردم و خیلی کار های دیگه تا به اینجا رسیدم. او همچنین گفت من بادیگار ندارم این ها همه از فضای مجازی آمده است افرادی که همراه من در مراسم ها هستند مسئول همان مکان هستند که باید از افرادی که مردم آن ها می شناسند امنیت آن ها را برعهده بگیرند. در برخی از جاها پیش آمد که من بادیگار ها را از دست مردم نجات دادم جایی بود انقدر بادیگار ها تحت فشار بودند من آن ها از زیر دست و پا نجات می دادم و این ها همه از محبت مردم است که مردم خنده کردند گفت واقعا این لطف مردم است و نمی شود چیزی دیگر آن را نامید.

صحبت های مدیری درباره فیلمنامه ساعت پنج عصر

مصاحبه مهران مدیری ، او در ابتدا درباره نویسنده این کار گفت که خشایار الوند گفت که نویسنده کار او بوده اما شما در تیتراژ اسم خود را به عنوان تهیه کننده و نویسنده و کارگردان قرار دادید؟ موضوع فیلمنامه ساعت پنج عصر به دو سال قبل بر می گردد که من این کار را با کمک خشایار الوند نوشتم. و بعد خودم تغییراتی در فیلمنامه دادم و بعد به کلی فیلمنامه را تغییر دادم و در بخشی در هنگام ضبط کار را نوشتم و دادم بازیگران تمرین کردند و بعد آن را ظبط کردیم. همچنین خود خشایار گفته بود خدا شکر که اسم در این فیلم نیست این فیلم افتضاحه است.

حواشی ساعت پنج عصر

مهران مدیری در این باره گفت بعضی از خبرگزاری ها ساعتی از اولین اکران نگذشته بود زده بودن فیلم منفجر کرده بودند و فقط خواستند به من ضربه بزنند مشخص بود از نوشته های آن ها که هیچ مشکلی با فیلم ندارند و فقط هدف آن زمین زدن من بود. مشخص بود که یک جایی نزاشتم بازیگر شوند یا در پشت صحنه کاری کنند و کنیه از من داشتند. و گرنه حداقل یک خوبی از فیلم را می نوشتند فقط می نوشتند کت سیامک انصاری در ساعت پنج عصر قشنگ بوده من این نقد را قبول می کردم ولی هدف آن چیز دیگری بود. من حتی امروز می خواستم اینجا مصاحبه کنند نوشتند بلیط دیدن مصاحبه مهران مدیری جدا باید خریداری شود در حالی که ما فقط بعد از پخش فیلم قرار بود مصاحبه کنیم و هیچ هزینه ای اضافه ای از مردم گرفته نشود. و یکی از خبرگزاری های مهم هم این مطلب را منتشر کرده بود. واقعا نمی دانم چی بگم.

صحبت های مدیری درباره خودش

مصاحبه مهران مدیری ، من آدمی درون گرا و کم حرف در زندگی شخصی خودم هستم و اصلا آدم شوخ و اینکه مجلس گرم کنی نیستم. اما جلوی دوربین می روند یک آدم دیگه می شوم. او درباره اینکه مهران مدیری سیگار می کشد گفت : بله از شما چه پنهون الان دارم میمیرم که با خنده افرادی که آنجا بودند مواجعه شد و مردم شروع کردند که های مدیری نکش نکش که مدیری در پاسخ این همه گفت چشم چشم. او همچنین گفت که ورزش کار نیز است و همیشه ورزش می کند. در فضای مجازی گفتند مواد میخوره نه من ورزش های رزمی می کنم و اسنوکر انگلیسی را حرفه ای بازی می کنم و فقط سیگار می کشم.

مصاحبه مهران مدیری ، پایان دورهمی

مدیری درباره پایان دورهمی گفت از اول هم قرار بود که این تعداد قسمت ساخته شود. بنظرم دورهمی به یک اوجی رسید و بهتر بود همانجا تمام شود. ما سعی کردیم کار های خوبی در دورهمی مثل کتابخانی و … خیلی از چیزی های خوب را در دورهمی تبلیغ کنیم و کمی کاستی های هم حتما بود و بخاطر اینکه ساختن فصل جدید دورهمی بسیار سخت بود ما در همین فصل آخر بعضی وقت در دعوت از مهمان به مشکل می خوردیم بعضی ها ایران نبودند بعضی ها اجازه به تلویزیون آمدند نداشتند بعضی ها سرکار بودند و بعضی اوقات درباره دعودت به مشکل می خوردیم. او درباره اینکه مهران مدیری چه کسی را دوست داشت در دورهمی مهمان باشد و نشد؟ که این سوال با سر صدای مردم روبه رو شد و هرکی یک اسم را می گفت از شهاب حسینی تا علی دایی و …. چند نفر دیگر که مجری گفت مثال آقای دایی که مهران مدیری جواب داد بله آقای دایی تماس گرفتیم که ایشان گفتند دوست ندارد فعلا در برنامه ای در تلویزیون شرکت کنند و خیلی از عزیزان دیگر اما مهمان که واقعا خودم خیلی دوست داشتم در برنامه بیاید محمد رضا شجریان بود که بخاطر مشکلاتش نتوانست بیاید و چند نفر دیگه که مردم نام بردند. و امیدوار هستیم که با یک پروژه قوی تر و بهتر از دورهمی بتوانیم مهمان خانه های مردم باشیم. او درباره  اینکه آیا مسئولین به شما اجازه برخی از انتقاد ها و زدن حرف ها را در دورهمی داده بودند گفت : نه اصلا اینطور نبود که من مهران مدیری بتوانم این حرف ها را بزنم با هم تعامل داشتیم برخی از صحبت ها را آن قبول نداشتن و برخی را من ولی بالاخره تعامل می کردیم و متن ها چند بار بررسی می شد و  بعضی اوقات از دستشان در می رفت و بعد اینکه پخش می شد متوجه می شدند و آن قسمت در تکرار حذف می کردند. ولی تعامل خوبی بود. صحبت های مدیری درباره خندوانه و رقابت با خندوانه گفت : این دو برنامه بار ها گفتم بسیار از هم متفاوت هستند و رامبد جوان می داند چقدر او را دوست دارم و بار ها بهش گفتم اما این دو برنامه باهم متفاوت بود. فقط در شاد کردن مردم اشتراکی باهم داشت.

فضای مجازی

مدیری درباره این واکنش جالبی داشت فضای مجازی دارد ما را می کشد. و لعنت به کسی که دوربین را روی گوشی گذاشت کسی که اینستاگرام ، فیس بوک و .. اختراع کرد. البته همه تقصیر مردم نیست کسانی که خوراک به این فضا می دهند هم مهم است مثل خبرگزاری ها و رسانه های که گفتیم. و امیدوارم این فضا از شرایط خارج شود.

خوانندگی مهران مدیری

مدیری درباره خوانندگی گفت این کار از روی علاقه است و هیچ حرفه ای آن را دنبال نکرده و بیشتر دوستان نزدیک من آهنگ ساز یا خواننده یا تنظیم کننده هستند از جمله علیرضا عصار که از نزدیکی ترین دوستان من است و آقای خلعتبری و زنده یاد افشین یداللهی عزیز که از دوستان نزدیک من بودند.

مجری بودن در جشن حافظ

مصاحبه مهران مدیری ، امسال همه دست به دست دادن تا جشن حافظ در نبود آقای معلم این جشن بهترین صورت اجرار شود و مجری هم گفت خانم های معلم اولین کسی را که برای مجری بودندپیشنهاد داد شما بودید گفت : در نبود آقای معلم برگزاری این جشن بسیار سخت بود اما خدا شکر به خوبی تمام شد.

کار بعدی مهران مدیری

مصاحبه جدید مهران مدیری ، درباره کار جدید باید بگم که نمی دانم کمدی است یا جدی ولی بلاخره یک کار جدی خواهم ساخت و فیلمنامه آن را دارم مینویسم ولی مشخص نیست کار بعدی سینمایی ام چی هست باید دربارش فکر کنم.

مصاحبه مهران مدیری 96 ، مهران مدیری درباره فرزندان خود اینگونه صحبت کرد.

مجری از مدیری پرسید نظر شما درباره فرهاد و شهرزاد مدیری چیست؟ گفت من هرچی بگم پدرانه است اما در این دوره زمان واقعا فرزند خوب نعمت است و خدا شکر بچه های خوبی هستند و هر کدام به کار خود مشغول هستند و مطمنم هر دو در کارشان موفق خواهند. او درباره اینکه شغل فرزندان مدیری چیست؟ گفت : فرهاد مدیری در حال ساخت یک آلبوم است که هم می خواند و هم می سازد و در حال تهیه یک فیلمنامه است تا آن را کارگردانی کند و شهرزاد هم طراحی لباس می کند. بعد از این صحبت ها مردم سوال اینکه تا حال عاشق شدی را پرسیدند که مدیری به طریقه سوال را پیچاند و گفت نسل من پوستش کنده شده تا به اینجا رسیده و بعد اصلاح کرد که تمام هم نسل های من با سختی به اینجا رسیدند و …. تمام

 

امیدوار هستیم که این متن مصاحبه مهران مدیری در پردیس سینما کورش مورد توجه شما قرار گرفته باشد چون مصاحبه زنده بود نتوانستیم عین کلماتی که مدیری استفاده کرده یا تمام صحبت های او را قرار دهیم. اما مهم ترین صحبت های مصاحبه مهران مدیری می توانند به صحبت های بالا اشاره کرد. اگر بخشی کلماتی اضافه یا کم شده هیچ قصد و نیتی وجود نداشت و چون مصاحبه زنده بود برخی کلمات جابه جا شدند که مفهوم کلی ایرادی ایجاد نکرده است.

2نظر برای “متن مصاحبه مهران مدیری در پردیس سینمایی کورش”

  1. این ویدئو ثابت می کند برخلاف شایعات عده ای، “پاچه خواری” در “پاورچین” و “شب های برره” به معنای خوردن و لیسیدن پاچه است!
    (قابل توجه مصاحبه کننده ی بی دقت با جناب “مدیری”.)

    /v/qlCG5

دیدگاه ها غیر فعال است.