مدل لباس ترکمن

مدل لباس ترکمن

مدل لباس ترکمنی

مدل لباس ترکمن

ترکمن ها از معدود اقوام ایرانی هستند که هنوز هم در پوشش خود از لباس های سنتی استفاده می کنند. مدل لباس ترکمن زنانه و دخترانه در انواع طرح و رنگ های متنوع موجود است و این مدل لباس ها در عین زیبایی و جذابیت خاصی که دارند پوشیده نیز می باشند. در ادامه راجع به پوشاک و نقش و نگار لباس ترکمنی برای شما مطالبی را به نمایش گذاشته ایم.

……………………………………………………………………………………………………………………………..

مدل لباس ترکمنی

پوشاک زنان ترکمن شامل اجزای متفاوتی می باشد از جمله پیراهن بالاپوش، چارقد، کیف، کفش و کلاه که هر یک از این پوشاک طراحی منحصر به فرد خود را دارند و معمولاً از جنس ابریشم می باشند، همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید. این لباس ها از پارچه های رنگی و سوزن دوزی شده دوخته می شود. همه ی لباس های سنتی مملو از نشانه ها و نماد های ساکنین آن منطقه می باشد.

مدل لباس ترکمنی

بالاپوش یکی دیگر از انواع لباس ترکمن زنانه است که به آن کت نیز گفته می شود و این مدل لباس به صورت کار شده است و از بالاپوش در مهمانی ها و فصل های سرد سال استفاده می شود. زنان ترکمن برای پوشاندن موهای خود از چارقد یا روسری بزرگ استفاده می کنند. یکی از نشانه های متاهل بودن زنان ترکمن استفاده از کلاه می باشد. لباس مهمانی این قشر بسیار کارشده و ارزشمند می باشد. مدل لباس عروس ترکمن نقش و نگار های زیبا و تجملاتی می باشد که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

مدل لباس ترکمنی

سنگ دوزی و سوزن دوزی روی لباس و کلاه و بالاپوش به ارزشمند تر شدن لباس آنها می افزاید. البته همیشه هم از لباس های پر زرق و برق استفاده نمی شود و بیشتر در مهمانی ها و اعیاد و عروسی این لباس را می پوشند.

 

مدل لباس ترکمنی

مدل لباس ترکمنی

مدل لباس مجلسی ترکمن

 

مدل لباس ترکمنی

مدل لباس ترکمنی

لباس سنتی به عنوان یک لباس خاص با تمام نماد های زندگی اقشار مختلف بسیار ارزشمند است و نباید فراموش شود. در دنیای مد امروز هم برای تزیین لباس برخی طراحان از پارچه هایی با نقوش سنتی استفاده می کنند. مدل مانتو سنتی زیبا برای خانم های خوش سلیقه و خاص که چنین مدل هایی را دوست دارند.

مدل لباس ترکمنی

مدل لباس ترکمنی

……………………………………………………………………………………………………………………

مدل لباس هندی

مدل لباس کردی

مدل لباس عربی

مدل لباس بلوچی

نوشته مدل لباس ترکمن اولین بار در مجله اینترنتی آراس , اخبار , عکس , مدل , فناوری. پدیدار شد.