مرطوب کننده پوست

مرطوب کننده پوست طبیعی و سالم

مرطوب کننده پوست طبیعی و سالم

در این پست می خواهیم چندین مرطوب کننده پوست طبیعی و سالم را به شما معرفی کنم که بسیار می تواند از خشک شدن پوست شما در فصل های پاییز و زمستان جلوگیری کند. اگر دنبال یک مرطوب کننده پوست طبیعی می گردید که از پوست شما محافظت کند توصیه ما این است که تا انتهای این مطلب همراه وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو باشید.

آلوئه ورا
ژل آلوئه ورا مایعی روشن حاوی چربی، ویتامین ها و اسید آمینه است و خاصیت مرطوب کنندگی دارد و می توانید به صورت خالص به عنوان مرطوب کننده طبیعی از آن استفاده کنید.

آرگان
روغن آرگان به دلیل کمک به تعادل تولید سبوم پوست (چربی پوست)، روغنی عالی برای استفاده در هر نوع پوست است. پوست را هیدراته می‌کند وافرادی که پوست حساسی دارند به راحتی آن را تحمل می‌کنند . این روغن به درمان اگزما، پسوریازیس یا روزاسه کمک می‌کند.

ترکیب شگفت انگیز
برای تهیه یک مرطوب کننده خانگی بهتر است سه عصاره ریحان ، گل همیشه بهاروبابونه را ترکیب و هر روز روی پوست اسپری کنید تا در مدت زمان کوتاه نتیجه بهتری بگیرید

روغن زیتون

روغن زیتون حاوی ویتامین E، پلی فنول و فیتو استرول (ساختمانی مشابه کلسترول و استروئیدها دارند و در گیاهان یافت می‌شوند) است که مرطوب کننده است و می توان از آن، هم برای صورت و هم بدن استفاده کرد. اگر احساس می کنید بیش از حد سنگین است می توانید با کمی آب آن را رقیق کنید.

روغن کرچک
پس از دوش گرفتن یک لایه نازک روغن کرچک روی پوست مرطوب بکشید. روی صورت هم می توانید از آن استفاده کنید ولی اول در یک قسمت کوچک آن را امتحان کنید تا اگر پوست شما به آن حساسیت داشت، متوجه شوید.

مرطوب کننده پوست

ژل آلوئه ورا

روغن نارگیل
روغن نارگیل یک مرطوب کننده خوب برای تمام بدن است.روغن نارگیل مرطوب کننده و ضد التهاب است که حتی زمان خواب هم می توانید از آن استفاده کنید .اگر پوست تان خیلی خشک است بعد از دوش گرفتن و خشک کردن بدن تان
از این روغن استفاده کنید.

وازلین
یکی از مرطوب کننده های کلاسیک که برای پوست های خشک و حساس فوق العاده است و منافذ پوست را مسدود نمی کند. وازلین نه تنها جلوی تبخیر آب از سطح پوست را می گیرد بلکه بین سلول ها را پر می کند و باعث می شود که پوست نرم تر شود.

بلغور جو دو سر
بلغور جو دوسر یکی از مرطوب کننده های طبیعی است که برای تمام بدن می توان از آن استفاده کرد.بلغور جو دوسر بعد از ترکیب با آب مانند فم foam پاک کننده عمل و پوست را تمیز می کند. چربی جو دوسر ضمن نرم کردن پوست باعث می شود رطوبت همچنان روی سطح آن باقی بماند.