مرغ ایتالیایی روش تهیه آسان

مرغ ایتالیایی روش تهیه آسان

مرغ ایتالیایی روش تهیه آسان

مرغ ایتالیایی روش تهیه آسان آن را در این مطلب وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو بیاموزید و در خانه به راحتی با چند ترفند ساده این مرغ خوشمزه را درست کنید و لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه مرغ ایتالیایی
غذاخوری روغن زیتون دو قاشق
سیر یک حبه
گیاهان مخلوط خشک شامل ریحان، مرزنجوش ، پونه کوهی و آویشن نصف قاشق چای‌خوری
پنیر خامه‌ای 200 گرم
سینه مرغ بدون استخوان چهار عدد
گوجه فرنگی رسیدهچهار عدد
روغن زیتون برای پخت و پزبه مقدار لازم
نمک و فلفل به مقدار لازم

مرغ ایتالیایی روش تهیه آسان

 

طرز تهیه مرغ ایتالیایی خوشمزه
مرحله اول
برای شروع حبه سیر را پوست کنده و به کمک گوشت‌کوب له کنید. گیاهان خشک را هم به کمک دست پودر کرده و با هم مخلوط کنید. در همین فاصله فر را روی دمای 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید تا قبل از پخت و پز حسابی گرم شود.
مرحله دوم
سینه‌های مرغ را بعد از شست‌وشو داخل آبکش بریزید تا کاملا خشک شوند.گوجه فرنگی را هم بعد از این که خوب شستید به صورت حلقه‌ای برش دهید.
مرحله سوم
این مرحله نوبت آماده کردن چاشنی مرغ ایتالیایی است. یک کاسه متوسط بردارید. پنیرخامه‌ای ویلی، پودر گیاهان معطر، سیر له شده و روغن زیتون را داخل کاسه با هم مخلوط کنید.
مرحله چهارم
بعد از این که سینه‌های مرغ کاملا خشک شدند، شکافی را با استفاده از چاقو در آن‌ها ایجاد کنید. هر سینه مرغ را با یک‌چهار از مواد چاشنی آماده شده پر کنید سپس چاک مرغ را ببندید.
مرحله پنجم
سینی فر را خوب چرب کنید و سینه‌های مرغ را داخل سینی بچینید و گوجه فرنگی‌های حلقه‌ای را روی سینه‌ها بچینید. مقداری از باقیمانده پودر گیاهان معطر را همراه نمک و فلفل و روغن زیتون روی سینه‌های مرغ بپاشید.
مرحله ششم
سینی را به مدت 20 تا 30 دقیقه داخل فر قرار دهید تا سینه‌های مرغ طلایی‌رنگ شوند. اگر بعد از چشیدن این غذا طرفدار مرغ‌های ایتالیایی شدید، می‌توانید مرغ ایتالیایی با پنیر اسرم را هم آماده کنید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه سوپ گوجه فرنگی مقوی و سبک