مرغ سرخ شده

مرغ سرخ شده را با سبک جدید آسیایی درست کنید

مرغ سرخ شده را با سبک جدید آسیایی درست کنید

مرغ سرخ شده از غذا های است که بسیار خانواده ایرانی وقتی فکر و ایده برای درست کردن شام ندارند از آن استفاده می کنند. ما برای شما در اینجا می خواهیم طرز تهیه یک مرغ سرخ شده خوشمزه را آموزش دهیم که به سبک تایلندی قرار است آماده شود تهیه این غذا می تواند بسیار به شما کمک کند که طعم مرغ را عوض کنید و انگار یک غذای جدید درست کرده اید مطمن این روش در آینده به کمکتان خواهد آمد تهیه این غذا کمتر از 45 دقیقه زمان می برد. امیدواریم از تهیه این غذا با مرغ لذت برده باشید.

مواد لازم برای تهیه مرغ سرخ شده

نشاسته ذرت:1 قاشق غذاخوری
نمک و فلفل سیاه:به میزان لازم
سینه مرغ خرد شده :700 گرم
ریحان تازه نصف شده:نصف 1 پیمانه
روغن گیاهی:6 قاشق چایخوری
فلفل دلمه ای نگینی :2 عدد
سیر له شده:6 حبه
پیاز نگینی خرد شده:1 عدد کوچک
سرکه:2 قاشق غذاخوری
سس سویا:2 قاشق غذاخوری
برنج سفید پخته شده:برای سرو غذا

طرز تهیه مرغ سرخ شده

برای شروع کار تهیه این غذا با سینه مرغ  ابتدا باید سینه مرغ را پاک کرده و استخوان های آن را خارج کنید. سپس به قطعات 2 تا 3 سانتی متری خرد کرده و بعد از شستن خوب خشک کنید. تابه ای را روی حرارت قرار داده و مقداری روغن بریزید تا داغ شود.نشاسته ، نمک و فلفل را در کاسه ای بریزید و مرغ ها را در آن بغلطانید. بعد مرغ ها را داخل تابه خوب سرخ کنید.در این میان پیاز را خرد کرده و در تابه دیگری با روغن تفت دهید تا سرخ شود.سپس 6 حبه سیر را له کرده و اضافه کنید ، در ادامه فلفل دلمه ای را نگینی خرد کرده و بیافزایید.

مرغ سرخ شده

در ادامه کار تهیه باید سرکه و سس سویا را اضافه کرده و مرغ های سرخ شده را هم بریزید و کمی تفت دهید.یک پیمانه آب افزوده و اجازه دهید مواد برای 1 ساعت پخته و جا بیافتد. در چند دقیقه آخر طبخ برگ های ریحان را افزوده و شعله را خاموش کنید. امیدواریم این سبک تهیه برای شما جالب بوده است برخی این غذا را با برنج و برخی هم با نان سرو میکنند که بیشتر با برنج این کار را انجام می دهند.