مرغ نمکی

مرغ نمکی خانگی و مخصوص

مرغ نمکی خانگی و مخصوص

برای شما در یکی دیگر از دستور های تهیه غذا این بار نیز طرز تهیه مرغ نمکی خانگی و مخصوص را برای شما منتشر کردیم. غذا هایی که با مرغ درست می شود مورد علاقه بسیاری از خانواده ایرانی می باشد. و یکی از این غذاهای خوشمزه که با مرغ درست می شود مرغ نمکی می باشد که ما در اینجا برای دوستانی که دستور تهیه آن بلد نیستن روشی آسان و خوشمزه را برای آماده کردن این نوع مرغ آشنا می کنیم و شما می توانید با مطالعه کردن کامل این مطلب روشی فوق العاده درست کردن مرغ نمکی به همراه نکاتی که شاید در کمتر سایتی راجب آن نوشته شده است را می توانید در همینجا مشاهده کنید. ما سعی کردیم بهترین دستور را برای شما انتخاب کردیم که امیدواریم مورد توجه شما قرار بگیرد اگر شما می توانید تجربیات خود را از طریق دیدگاه با سایر بازدید کنندگان به اشتراک بگذارید تا آن ها هم بتوانند از نظرات شما استفاده کنند.

مواد لازم برای تهیه مرغ خوشمزه نمکی

مرغ یک عدد کامل
رب انار ۳ قاشق
روغن ۳ قاشق
نمک ۳ بسته کوچک
نمک یک ق چایخوری
پودر سیر نوک قاشق
زعفران دم کرده نصف استکان
سیب زمینی خام ۴ عدد
زردچوبه یک ق چایخوری
سیر ۲ حبه
گردو یک پیمانه
پیاز داغ یک پیمانه
سبزی معطر ۲۵۰ گرم

طرز تهیه مرغ نمکی

طرز تهیه مرغ نمکی خانگی مخصوص

برای شروع کار تهیه این غذا با مرغ فوق العاده خوشمزه شما باید ابتدا قابلمه دیواره بلندی را انتخاب کنید و سپس ۳ بسته نمک را در آن ریخته و با دست آنها را کف قابلمه صاف کنید حالا نمک را به مدت نیم ساعت با حرارت بالا روی گاز بگذارید تا سفت شود. در ظرف دیگری مرغ درسته را که شکم آن را خالی کرده اید، با روغن (ترجیحا روغن زیتون)، زعفران، نمک، زردچوبه و پودر سیر مزه دار کنید. حالا باید برای پر کردن شکم مرغ فکری کنید.

این مطلب هم احتمالا مورد علاقه شما باشه  طرز تهیه شیرینی نارگیلی مخصوص و خوشمزه

برای این کار، سبزیجات معطر را خرد کرده و تفت دهید، سیر را رنده کرده، پیازداغ را نیمکوب و همه را همراه با رب انار و پیازداغ در تابه بریزید و کاملا تفت دهید تا همه مواد یک دست شوند. حالا این مواد را داخل شکم مرغ بریزید و آن را بدوزید. مرغ را در فویل قرار دهید و در قابلمه، روی نمک بگذارید. لازم نیست مرغ را کاملا در فویل بپیچید، همین قدر که تماس مستقیم با نمک نداشته باشد کافی است. در قابلمه راببندید. سیب زمینی های خام را هم در کنار مرغ قرار دهید.

حالا به مدت ۱۵ دقیقه قابلمه را روی حرارت بالا و بعد به مدت یک و نیم تا ۲ ساعت روی حرارت متوسط قرار دهید تا مــــرغ بپزد. برای پختن مرغ از دم کنی استفاده کنید. همانطور که می دانید با مواد اولیه و طرز تهیه این غذا افرادی که دچار بیماری های هستند نباید از آن استفاده کنند و توصیه می شود این غذا را در برنامه غذایی هر هفته خود قرار ندهید. و در مدت های بلند سه ماه تا شش آن را تهیه کنید.