مرغ پنیری

مرغ پنیری مخصوص در منزل درست کنید

مرغ پنیری مخصوص در منزل درست کنید

برای علاقه مندان به غذا های مرغ دار می خواهیم امروز آموزش تهیه مرغ پنیری مخصوص و بسیار خوشمزه را قرار دهیم. حتی آن دوستانی که مرغ پنیری را امتحان کردند حتما از آماده کردن این غذا لذت خواهند برد چون با روش جدیدی ما می خواهیم مرغ پنیری بسیار خوشمزه را به شما آموزش دهیم و شما با استفاده از این روش یک غذای فوق العاده خوشمزه را می توانید در خانه درست کنید. این غذا به مواد اولیه بسیار زیادی نیاز ندارد و و در بیشتر اوقات شما در خانه این مواد را دارید کافی است آن ها را در یکجا گردآوری کنید و روش تهیه آن را در این مطلب بخوانید بعد حتما یک غذای فوق العاه می توانید با مرغ درست کنید که طرفداران بسیار زیادی در منزل شما پیدا کند.

مواد لازم برای تهیه مرغ پنیری

تخم مرغ 1 عدد
مرغ چرخ کرده 400 گرم
خامه مقداری
بکینگ پودر 2 و 1/2 قاشق چایخوری
شیر 1/2 لیوان
آرد 2 لیوان
نمک 1/2 قاشق چایخوری
پنیر چدار رنده شده در صورت نبودن پنیر پیتزا 1 لیوان
ذرت کنسروی 1 لیوان
جعفری خرد شده 1/2 لیوان
پیازچه 2 عدد
کره 120 گرم

مرغ پنیری

اسکون مرغ پنیری

طرز تهیه مرغ پنیری مخصوص و خوشمزه خانگی

برای شما در بخش روش تهیه این غذا را آموزش می دهیم قبل از هر کاری ابتدا فر را با دمای 200 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود. سپس آرد ، نمک و بکینگ پودر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، کره سرد را به صورت مکعب های کوچک خرد کنید و به آرد اضافه نمایید ، با انگشتان دست مواد را مخلوط کنید تا بافتی مانند خرده نان پیدا کند. در این مرحله جعفری ، مرغ چرخ کرده ، پنیر چدار رنده شده ، ذرت کنسروی ، پیازچه خرد شده ، تخم مرغ ، نمک و فلفل را به مواد خمیر اضافه و مخلوط کنید. شیر را کم کم به مواد اضافه کنید ، و با دست مخلوط کنید تا خمیر نرمی بدست بیاید ( تا اندازه ای شیر لازم است که خمیر فرم بگیرد و خرد نشود ).

مرغ پنیری

 

در ادامه کار هم داخل قالب گردی کاغذ روغنی قرار دهید و خمیر را داخل بگذارید و با فشار دست خمیر را داخل قالب منسجم کنید سپس خمیر را به 8 قسمت مساوی برش بزنید. در ادامه مقداری خامه را با برس روی سطح خمیر بزنید سپس قالب را داخل فری که از قبل روشن کرده اید 20 – 30 دقیقه قرار دهید ، پس از اینکه اسکون طلایی شد از فر خارج کنید ، مقداری کره روی آن بزنید و سرو کنید. امیدوارم به راحتی توانست باشید این غذا را تهیه کرده باشید.