مصرف آب در زمستان

مصرف آب در زمستان را جدی بگیرید.

مصرف آب در زمستان را جدی بگیرید.

در این مطلب وب سایت نازشو در دسته سلامت برای شما مطلبی درباره مصرف آب در زمستان قرار دادیم که شما باید مصرف آب در فصل سرد سال را جدی بگیرد. در فصل های سرما مغز کمتر پیام تشنگی می دهد. بیشتر ما در فصل تابستان که عرق زیاد می کنیم به درستی آب از دست رفته را با مصرف آب جایگزین می کنیم اما در فصل سرما هم بدن مثل فصل گرما در روز به 8 تا 10 لیوان آب نیاز دارد. که می تواند مقداری از این میزان توسط مایعات دیگر نیز تامین شود.

همه شما درباره خطرات کم آبی در بدن کم پیش می دانید اما بزرگترین خطراتی که در کم آبی در فصل زمستان ممکن است به سراغ هر فردی که آب کم مصرف می کند بیاید. به شرح زیر است.

-خون غلیظ شده و در رگ به سختی حرکت می کند
-باعث فشار خون و سکته
-اختلال درعملکرد شیمیایی بدن
-افزایش احتمال ابتلا به بیماری های همچون آنفلوانزا، تب و سرماخوردگی
-افزایش بروز سرمازدگی
-کاهش متابولیسم بدن
-در مورد ورزشکاران سرگیجه، تهوع ، شوک ناگهانی وحتی در موارد شدیدتر مرگ ورزشکار
-خستگی بیش از حد

با اینکه جایگزین جز آب برای بدن وجود ندارد اما برخی اوقات در بعد ظهر ها می توانید از دمنوش های مختلف و حتی چای کم رنگ نیز استفاده کنید. اما این نوشیدنی ها به هیچ وج جایگزین ثابت برای آب نیستن و بهترین گزینه همان مصرف آب است. همچنین مصرف غذا های آب دار مثل سوپ ، و حتی مصرف آبمیوه ها می توانند کمک کننده تامین مقداری از آب بدن باشد. شما در فصل زمستان آیا مصرف کافی آب دارید یا خیر؟ نظر شما درباره مصرف آب در زمستان چیست نظرات و پیشنهاد های خود را در قسمت دیدگاه برای ما بنویسید.