قرص سوزش معده

مصرف قرص سوزش معده خطرناک است

مصرف قرص سوزش معده خطرناک است

طبق تحقیقات جدید منتشر شده از کشور انگلیس مشخص شده است که مصرف قرص سوزش معده می تواند خطرناک باشد. ما امروز در این مطلب وب سایت تفریحی و سرگرمی نازشو می خواهیم برای شما آخرین تحقیقاتی را که از سوی محققان انگلیسی انجام شده است در این زمینه را برای شما منتشر کنیم. از اصلی ترین دلایلی که باعث این تحقیق شده است موجود بودن 55 میلیون نسخه است که در آن از قرص های سوزش معده استفاده شده است و برای بیماران تجویز شده است این آمار نگران کننده ای در کشور انگلیس محسوب می شود و به همین دلیل تحقیقات جدید نشان می دهد مصرف این نوع دارو ها بروز آلرژی را افزایش می دهد.

محققان انگلیسی در این باره می گویند: سرکوب اسید معده مانع دفاعی بدن را از بین می‌برد و از این طریق موجب بروز حساسیت می‌شود. دانشمندان پرونده پزشکی 8 میلیون نفر که داروی مهارکننده‌های پروتون پمپ را مصرف می‌کردند تجزیه و تحلیل کردند و درنهایت دریافتند، داروهای سوزش معده افراد عادی را دو برابر بیشتر در معرض بروز آلرژی و افراد سالمند را 5 برابر در معرض این ریسک قرار می‌دهد.  مهارکننده‌های پروتون پمپ گروهی از داروها هستند که وظیفه اصلی‌شان در بدن کاهش پایدار اسید معده است؛ آنها قوی‌ترین گروه در میان داروهای متشابه هستند.

قرص های سوزش معده

آنتی اسیدها به طور معمول بی‌خطر تلقی می‌شوند و عوارض جانبی آنها کم خطر است؛ اما در سال‌های اخیر، برخی از کارشناسان نگران تجویز بیش از حد آنها هستند؛ این داروها برای زنان بیشتر تجویز می‌شود. حال مصرف این دارو بصورت خودسرانه می تواند بسیار خطرناک باشد و بهتر است مصرف این قرص ها را حتما زیر نظر پزشک دنبال کنید. منبع ترجمه این خبر از سایت فارس می باشد. که در سایت نازشو باز نشر شده است.