مهارت نه گفتن

مهارت نه گفتن در زندگی مشترک

در یکی دیگر از مطالب سایت نازشو برای شما پستی با عنوان مهارت نه گفتن در زندگی مشترک قرار دادیم. نه گفتن یکی از هنر های است که اگر در این زمانه بلد نباشیم به مشکل بسیار جدی میخوریم نه گفتن نقش به سزایی در آینده هرکسی دارد یک نه گفتن شاید خیلی از چیز ها را در آینده شما نیز تغییر دهد حال مهارت نه گفتن در زندگی مشترک هم بسیار و بسیار مهم و کلیدی است شما می توانید با یک نه گفتن شاید زندگی خود را نجات دهید و از کلی اتفاقات جلوگیری کنید اگر عادت به نه گفتن ندارید شاید خواندن این مطلب بتواند به شما کمک کند تا تلاش کنید مهارت نه گفتن را بیاموزید که اگر این کار نکنید بسیار پشیمان خواهید شد و خیلی از مشکلات برای خود رقم خواهید زد سعی کنید حتی اگر دیگران با نه گفتن شما ناراحت خواهند شد این کار انجام دهید چون شاید فرد که به او نه گفتید در شرایط باشد که نمی داند بله گفتن شما شاید بیشتر به ضررش باشد تا نه گفتن و خیلی از مواردی که می شود مثال زد و شما این مهارت را باید حتما در زندگی مشترک داشته باشید. ما در این پست اول مقدمه کوتاهی درباره نه گفتن را برای شما گرد آوری کردیم و بعد سراغ این مهارت در زندگی مشترک و تاثیرات آن میرویم شاید این مطلب بتواند شما علاقه مند کند تا این مهارت مهم و کلیدی را بیاموزید و در زندگی خود نیز استفاده کنید. تا پی برید به قدرت نه گفتن در زندگی خود.

مهارت نه گفتن یکی از مهارت های زندگی موفقیت آمیز است. ما به دنیا نیامدیم تا آرزو و خواسته هر کسی را برآورده کنیم. چرا که گاهی نیاز و خواسته خود ما هم از اهمیت بالایی برخوردار است. ما تنها تا حدی می توانیم با دیگران همراه باشیم و رضایتشان رو به دست بیاوریم که حقوق خودمان پایمال نشود و از زندگی و اهداف خودمان دور نشویم. درست است که نه گفتن را باید در دوران کودکی آموزش داد اما هیچ وقت برای یادیگر مهارت نه گفتن دیر نیست حتی اگر همین لحظه هم شروع کنید می توانید از خیلی از اتفاقات آینده جلوگیری کنید و کلی اتفاقات خوب را برای خود رقم بزنید و هرگز فکر نکنید که دیر است همین حال هم اگر شروع کنید خیلی جلو هستید در ادامه همراه ما باشید تا این مهارت را در زندگی مشترک نیز بررسی کنیم.

 

“نه” گفتن یک هنر است. بسیاری از افراد وقتی از آنها درخواست کمکی می شود حتی اگر مهم ترین کارها را داشته باشند، نه نمی گویند. در زندگی مشترک گاهی باید “نه ” گفتن را به کار ببرید اما باید بدانیم که چه وقت هایی این نه گفتن، زندگی مشترکمان را به خطر نمی اندازد !
وقتی دوست دارید تنها باشید
ممکن است بعد از چند روز سخت کاری حال خوبی نداشته باشید و بخواهید تنها باشید. در این شرایط حق دارید به خواسته همسرتان به مهمان دعوت کردن “نه” بگویید. این حق شماست و توجیهی ندارد که در همه حال پذیرای دیگران باشید و در اوج بی حوصلگی لبخند بزنید. در سال می توانید یکی، دو نه را بگویید و اگر تعطیلات آخر هفته هم خستگی را بهانه کنید و به خواسته او برای دیدن خانواده یا رفتن به تفریح “نه” بگویید، رابطه تان لطمه دار خواهد شد. پس در نه گفتن افراطی نباشید.
وقتی می خواهد تغییر کنید
در دوران نامزدی نباید به خاطر حفظ آرامش و دوری از جرو بحث به همه خواسته های نامزد تان جواب مثبت دهید و همه شرایط او را قبول کنید. اگر فکر می کنید بعضی از خواسته های او شما را به آدم دیگری تبدیل می کند یا با طرز فکر و برنامه های شما هماهنگ نیست، واضح و بدون ترس به او “نه” بگویید. اگر برای بدست آوردن کار مورد علاقه تان چندین سال زحمت کشیده اید و حالا همسرتان از شما می خواهد کارتان را رها کنید بدون تعارف به او “نه” بگویید. یا اگر می خواهد مسئولیت زیادی در زندگی روی دوشتان بگذارد همان اول به او “نه” بگویید.
وقتی می خواهد به حریم خصوصی تان وارد شود
اگر همسر حساس یا شکاکی دارید که دوست دارد وارد حساب های اینترنتی و شبکه های اجتماعی شما شود و می خواهد که کلمه عبور خود را به او دهید، در این مواقع قاطعانه به او “نه” بگویید و خواسته اش را قبول نکنید. شاید گاهی با هم پای کامپیوتر و لپ تاپ بنشینید اما دلیلی ندارد او پا به پای شما به ایمیل یا فیس بوک شما وارد شود و با هر صدای تلفن به سراغ گوشی تان برود. درست است او شریک زندگی شما است اما حق ندارد شریک حساب های اینترنتی شما نیز شود. در این مسائله احترام باید دو طرف باشد چناچه شما دوست دارید صفحات اجتماعی همسرتان را کنترل کنید اما دوست ندارید همسرتان این کار انجام دهد این کار هم بسیار اشتباه است یا باید تعاملی این کار انجام دهید. یا هردو اجازه دستری به حساب های خود را به هم دهید اما اگر شما فقط اجازه ندهید همسر شما به حساب های شما دسترسی داشته باشد و شما برعکس این کار می تواند باعث اختلاف شدید شود. پس سعی کنید مفهوم را خوب متوجه شوید. نه اینکه فقط نه گفتن را برای اینکه بگویید بلدیم به خیلی از موارد نه بگویید همانطور که این مهارت نه گفتن بسیار می تواند برای آینده شما مفید باشد استفاده نکردن درست از آن می تواند زندگی مشترک شما را نیز خراب کند پس درست استفاده کردن از آن هم بسیار اهمیت دارد.

خوب امیدورایم که این پست مورد توجه شما قرار گرفته باشد شما با اشتراک گذاری این مطلب با دوستان خود آن ها را هم می توانید از این موضوع آگاه سازید که چقدر این مهارت نه گفتن می تواند در زندگی مشترک تاثیر گذار باشد برای این کار کافی است لینک اشتراک گذاری را از طریق دکمه ها اشتراک گذاری برای دوستان خود در شبکه های اجتماعی نیز ارسال کنید تا آن هم بتوانند از این مطلب نیز استفاده بهینه کنند با تشکر از همراهی شما.