مهدوی: پرسپولیس با برطرف کردن یک ایراد قهرمان می‌شود/ تیم یحیی با کوهی از مشکلات عالی نتیجه گرفت

بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: مهدی تارتار و بازیکنان تیم ذوب‌آهن قطعاً برای صعود به دور بعد و شکست دادن پرسپولیس، دوست دارند بازی به پنالتی بکشد.

تیم پرسپولیس در چارچوب مرحله یک هشتم نهایی مسابقات جام حذفی بازی حساسی مقابل تیم ذوب آهن در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار خواهد کرد.

محمدرضا مهدوی بازیکن اسبق تیم پرسپولیس، درباره شرایط پرسپولیس در دیدار مقابل فجر سپاسی، عملکرد کلی این تیم در دور رفت همچنین بازی حساس این تیم در اصفهان در جام حذفی اظهاراتی را مطرح کرد.

شرایط پرسپولیس در نیم فصل اول را چطور ارزیابی کردید؟

به نظرم پرسپولیس هفته به هفته و روز به روز به شرایط بهتری دست پیدا کرد. با توجه به اتفاقات پایان فصل گذشته و نتیجه ناراحت کننده در لیگ قهرمانان آسیا هم چنین جدایی ۳ مهره تاثیرگذار این تیم پرسپولیس با کوهی از مشکلات مالی و مدیریتی فصل بدی را استارت زد اما با همه این مشکلات و با توجه به قدرت مدیریتی سرمربی اش و تعصب بازیکنان بزرگش، این تیم در نهایت با همه این سختی‌ها در پایان دور رفت در جایگاه دوم ایستاد و بدون احتساب امتیازاتی که از گل گهر سیرجان به استقلال داده شد پرسپولیس در فاصله یک امتیازی صدر جدول قرار گرفت. به همین خاطر می‌توان به چنین تیمی نمره قبولی داد. گرچه می‌دانم طرفداران پرسپولیس دوست دارند تیم شان را فقط در صدر جدول ببینند.

بازی آخر مقابل فجرسپاسی را چطور ارزیابی کردید؟

نسبت به بازی‌های قبل پرسپولیس یک مقدار بهتر بود. تیم از نظر تاکتیکی و اجرای فرامین کادر فنی در زمین بهتر حاضر شد. البته فجر هم خیلی خوب و بسته بازی می‌کرد و تقریباً به هدفشان رسیدند. ولی به هر حال مادامی‌که بازیکنی در زمین فوتبال اشتباه نکند گلی هم رد و بدل نمی‌شود. در مجموع پرسپولیس به بلوغ تاکتیکی رسیده و تنها یک ایراد دارد.

چه ایرادی را متوجه پرسپولیس می‌دانید؟

اینکه بازیکنانش زیاد مصدوم می‌شوند. باید دید مشکل این وضعیت از کجاست! هم می‌تواند به خاطر بدنسازی باشد و هم به خاطر شرایط روحی روانی، که من فکر می‌کنم با توجه به تنش‌های زیاد در بحث مدیریتی این مصدومیت‌ها بیشتر به خاطر نبود آرامش در پرسپولیس است. قطعاً با رسیدن مصدومان و تقویت پرسپولیس در نیم فصل این تیم می‌تواند در دور برگشت نتایجی بهتر از دور رفت هم بگیرد و مدعی اصلی قهرمانی باشد.

بازی با ذوب آهن در جام حذفی را چطور می‌بینید؟

قطعاً در مسابقات جام حذفی تیم‌ها محتاطتر به میدان می‌روند. ذوب آهن در لیگ به پرسپولیس باخت و قطعاً در جام حذفی با شرایطی بسته‌تر به میدان خواهد آمد. به ویژه اینکه مهدی تارتار تخصصش در ارائه فوتبال دفاعی است و چون مسابقه تک حذفی است، این تا حد زیادی احتیاط تیم اصفهانی را بیشتر هم می‌کند. حتی شاید بازی در وقت‌های قانونی مساوی تمام شود و به پنالتی برسد. امیدوارم در نهایت پرسپولیس بتواند با سربلندی به یک چهارم نهایی صعود کند.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز