مهدوی: پرسپولیس روش بُردن همه‌ تیم‌ها را بلد است/ به یک گلزن ذاتی و حرفه‌ای نیاز داریم

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: قطعاً مشکلات به پایان خواهد رسید و به روز‌های خوب باز خواهیم گشت.

محمدرضا مهدوی در گفت‌وگو با میزان، درباره پیروزی تیم فوتبال پرسپولیس مقابل فجرسپاسی اظهار داشت: پس از مدت‌ها فوتبالی زیبا از هر دو تیم شاهد بودیم، فجر در کار‌های دفاعی عالی عمل کرد و در انتها نیز روی یک اشتباه فردی گل خورد. پرسپولیس موقعیت‌های زیادی ایجاد کرد که روی کم دقتی بازیکنان از دست رفت. عملکرد کلی تیم در نیم فصل خوب بود و روند رو به رشدی از بازیکنان شاهد بودیم.

وی ادامه داد: اگر پرسپولیس با همین رویکرد ادامه دهد و مصدومیت‌های بیشتری پیش نیاید و تیم تقویت شود، می‌توان به صدرنشینی و رسیدن به ششمین قهرمانی پیاپی هم فکر کرد. البته به فوتبال ایران هم تبریک می‌گویم که پس از سال‌ها یک قهرمان جدید نیم‌فصل به خود دید!

*پس از جدایی رسن و نوراللهی توقع می‌رفت یک بازیساز تخصصی جذب شود

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره لزوم جذب یک مهاجم گلزن عنوان کرد: مصدومیت آل‌کثیر بد موقع بود و می‌تواند موجب لطمه خوردن به پرسپولیس شود. مهدی عبدی مهاجمی جوان و از آینده‌های فوتبال ماست، اما در حال حاضر به یک گلزن ذاتی و حرفه‌ای نیاز داریم. در خط حمله با حضور امیری، ترابی، عالیشاه، پهلوان و حتی پاکدل در مجموع ترکیب خوبی در اختیار داریم و اگر آن‌ها آسیب نبینند شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود و خیلی احتیاج به تغییرات نداریم. تنها نیاز ما در خط حمله یک مهاجم هدف تخصصی و با سطح بالاست.

مهدوی در پاسخ به اینکه «آیا تیم به یک بازیساز تخصصی نیاز دارد؟» گفت: این که تیم با چه تاکتیکی به میدان برود وابسته به تفکر و تدبیر کادرفنی است. در حال حاضر پهلوان، عالیشاه، ترابی و امیری را داریم که با حمل توپ و حرکات عرضی و عمقی به خوبی بازیسازی را انجام می‌دهند و شاید در تفکرات گل محمدی و دستیارانش همین بازیکنان، طراحان و پلی‌میکر پرسپولیس هستند. پس از جدایی بشار رسن و احمد نوراللهی شاید توقع می‌رفت یک بازیساز تخصصی جذب شود، اما تشخیص کادر فنی همین بوده و کسی نمی‌تواند از این تصمیم ایراد بگیرد.

*تیم‌های تارتار تدافعی کار می‌کنند

وی در رابطه با مشکلات پرسپولیس و توقعات بالا از این تیم خاطرنشان کرد: با توجه به قهرمانی‌های پیاپی در لیگ برتر، جام حذفی، سوپرجام و همچنین رسیدن به دو فینال لیگ قهرمانان آسیا، توقعات از پرسپولیس بسیار بالاست. ما در سال‌های اخیر حرف اول و آخر را در فوتبال ایران زده‌ایم، اما هر تیمی دچار اُفت و بحران مقطعی می‌شود و فراز و نشیب در فوتبال طبیعی است. از ابتدای این فصل مشکلات مدیریتی، اقتصادی و مصدومیت‌ها باعث شدند پرسپولیس سختی زیادی را متحمل شود، اما قطعاً مشکلات به پایان خواهد رسید و به روز‌های خوب باز خواهیم گشت.

مدافع اسبق سرخپوشان در خصوص انتصاب رضا درویش به مدیریت پرسپولیس و انتقاداتی که از او می‌شود تصریح کرد: درویش از مدیرانی است که به نوبه‌ خود و با شرایطی که داشته تقریباً موفق عمل کرده و نباید از حالا درباره او پیش‌داوری کنیم. هنگامی‌که سمیعی برای مدیریت پرسپولیس انتخاب شد خیلی‌ها ایراد گرفتند و از آمدن او راضی نبودند، اما وقتی چند ماهی گذشت و تیم به فینال آسیا رسید همگی او را تحسین کردند. باید صبر کنیم و تا چند ماه آینده نتیجه‌ عملکرد مدیریت جدید را قضاوت نماییم.

محمدرضا مهدوی در پایان درباره تقابل پرسپولیس و ذوب‌آهن در جام حذفی عنوان کرد: ذوب‌آهن تیم سرسختی است و به طور کلی تیم‌های مهدی تارتار کاملاً تدافعی کار می‌کنند و به فکر دفاع و ضدحمله هستند. پرسپولیس راه و روش بردن تیم‌ها را به خوبی بلد است و اگر اتفاق عجیبی نیفتد می‌توانیم پیروز این مسابقه باشیم.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز