مهدی شیری: یاد گرفتیم روی پای خودمان بایستیم/ پرسپولیس به جز هوادارانش، حامی دیگری ندارد/ حذف از آسیا فاجعه ملی است

مهدی شیری مدافع تیم فوتبال پرسپولیس معتقد است حذف دو تیم مطرح پایتخت از آسیا فاجعه است.

مهدی شیری یکی از بهترین‌های پرسپولیس در این فصل بوده و به یک مهره فیکس و تاثیرگذار در تیم یحیی گل محمدی تبدیل شده است. مهدی بازیکنی آرام و بی حاشیه است، از نداشتن امکانات و مشکلات مالی پرسپولیس گلایه دارد. با این حال معتقد است تیمش در پایان فصل ششمین قهرمانی متوالی را کسب خواهد کرد. گفت‌وگوی ما با مدافع راست پرسپولیس را در ادامه می‌خوانید.

از دیدار مقابل فجرسپاسی شروع کنیم بازی چطور بود؟

واقعیت این است که ما اصلا در لیگ برتر بازی راحت نداریم و همه بازی‌ها سخت است. هر تیمی مقابل قهرمان ایران قرار می‌گیرد، چند برابر معمول انگیزه پیدا می‌کند و این تیم‌ها سعی می‌کنند بهترین نمایش ممکن را داشته باشند. به همین خاطر می‌گویم که هیچ بازی آسانی ما نداریم. ما در بازی مقابل شهرخودرو بدشانسی آوردیم و توپ‌هایمان تبدیل به گل نشد و متاسفانه ۲ امتیاز خیلی حساس را از دست دادیم. به همین خاطر بازی با فجر خیلی برای ما مهم بود و می‌بایست ۳ امتیاز این دیدار خانگی را می‌گرفتیم که خداراشکر همین اتفاق رخ داد. فجر هم انصافا تیم خوب و دونده ای بود و همین موضوع کار را کمی‌سخت می‌کرد. به هرحال خوشحالم تلاشمان نتیجه داد و با یک برد خوب توانستیم هوادارانمان را خوشحال کنیم.

۳ امتیاز با صدر جدول فاصله دارید. به نظرت پرسپولیس می‌تواند این اختلاف امتیاز را جبران کند و به صدر برسد؟

بله چرا که نه. هنوز یک نیم فصل دست نخورده باقی مانده و در این ۱۵ بازی هزار و یک اتفاق رخ می‌دهد. شک نکنید جدول تغییر می‌کند و ما این اختلاف امتیاز را جبران می‌کنیم. البته اگر جدول واقعی لیگ را در نظر بگیریم، اختلاف ما با صدرجدول تنها یک امتیاز است و این امتیاز هم به راحتی جبران خواهد شد. با این حال ما اصلا کاری به مسائل حاشیه ای و بیرون از زمین نداریم و فقط روی بازی‌های خودمان تمرکز می‌کنیم. ما یاد گرفتیم فقط روی پای خودمان بایستیم و پرسپولیس به جز هوادارانش هیچ حامی‌دیگری ندارد.

این حرف‌های تو کنایه به استقلال است؟

نه من کنایه ای نزدم و حرف‌هایم دلی بود. بازهم می‌گویم ما کاری به سایر تیم‌ها نداریم و فقط روی تیم خودمان تمرکز می‌کنیم.

بعد از پایان بازی مقابل فجر قول قهرمانی دادی. فکر نمی‌کنی برای این صحبت‌ها کمی‌زود است؟

بله به هوادارانمان قول قهرمانی دادم چون به تیممان اطمینان کامل دارم. مطمئن باشید تا پای جان برای بالا رفتن پرچم پرسپولیس و خوشحالی هواداران می‌جنگیم. شک نکنید اگر حواشی اجازه دهد و مشکلات کم شود، باز هم قهرمان خواهیم شد.

چه مشکلاتی؟

خب همانطور که خیلی از بچه‌ها و کادرفنی گفتند، یکی از پیش پا افتاده ترین مشکلات پرسپولیس همین زمین تمرین است که اصلا شرایط خوبی ندارد و کیفیتش پایین آمده است. مشکلات مالی هم که همچنان پابرجاست و کسی به فکر پرسپولیس نیست. نمی‌دانم چرا تیمی‌که ۵ سال قهرمان شده باید چنین مشکلاتی داشته باشد. نیم فصل تمام شده و ما فقط ۲۰ درصد گرفتیم. از پارسال هیچ پاداشی دریافت نکردیم و این موضوع خیلی به تیم ما ضربه می‌زند.

فکر می‌کنی با آمدن مدیرعامل جدید این مشکلات حل خواهد شد؟

امیدوارم این اتفاق بیفتد و مدیریت جدید باشگاه بتواند مشکلات را حل کند تا تیم با آرامش و تمرکز بالا به ادامه فصل فکر کند.

در مورد حذف از لیگ قهرمانان آسیا چه صحبتی داری؟

دیگر از این بدتر نمی‌شد. به نظرم حذف از آسیا یک فاجعه ملی است و ما هم بالاخره نفهمیدیم چه کسی مقصر این اتفاق تلخ است. من دلم به حال هواداران می‌سوزد که می‌دانم از این اتفاق خیلی ناراحت هستند. امسال که دیگر راهی برای بازگشت وجود ندارد، حداقل امیدوارم تا سال آینده ایرادات برطرف شود و بتوانیم در فصل بعد به بازی‌ها راه پیدا کنیم و مجوزمان صادر شود.

در مورد اتفاق تلخی که برای عیسی آل کثیر رخ داد هم صحبت کن.

خب همه ما برای عیسی ناراحتیم. عیسی بازیکن بسیار خوبی است و در این فصل هم خیلی به ما کمک کرده است. دعا می‌کنم هرچه زودتر عیسی سلامتی‌اش را بدست بیاورد و به تیم برگردد.

  Read more…

This article is copyright ©  پرسپولیس نیوز