موهای بلند

موهای بلند و حفظ سلامت آن

موهای بلند و حفظ سلامت آن

در این مطلب سایت نازشو برای کسانی که موهای بلند دارند مطلبی درباره رازهای سلامتی مو های بلند نیز قرار دادیم که بسیار می تواند برای این افراد مهم باشد که این راز ها را بداند شاید اصلی ترین مواردی که برای سلامت این اندازه مو ها لازم است را در این مطلب شما میاموزید فقط باید دقت داشته باشد. که این موارد جایگزین توصیه های پزشکی نمی باشد پس همیشه توصیه های پزشک خود را در الویت قرار دهید. داشتن موهای بلند خیلی ها دوست دارند اما نگهداری مو های بلند را هر کسی نیز نمی تواند تحمل کنند چون کمی سخت می باشد و گاهی اوقات ریزش شدید پیدا می کنند برخی اوقات در شستشو آن به مشکل بر می خورند و از داشتن موهای بلند خسته می شوند و تصمیم می گیرند که موهای خود را نیز کوتاه کنند. خوب برای اینکه شما بهترین مراقبت را از موهای خود کنید نیازمند اطلاعات درست می باشد که در این پست ما سعی می کنیم این اطلاعات درست را به شما بیاموزیم. رعایت نکاتی که در ادامه می خوانید بسیار می تواند در حفظ سلامت و زیبایی موهای بلند شما نیز به شما کمک کند. شما را دعوت می کنم که همراه ما در ادامه این مطلب باشید تا موارد مهم مراقبت از موهای بلند و سالم بخوانید. و از آن نیز استفاده کنید و این مطلب مفید را برای دوستان خود در شبکه های اجتماعی که عضو هستید ارسال کنید.

شیوه زندگی شما تاثیر مستقیم بر حالت مو های شما نیز دارد

خوردن غذاهای سالم و ورزش مرتب عواملی هستند که بر استحکام و زیبایی بیشتر موها تاثیر می‌گذارند. حرکات ورزشی، اکسیژن رسانی به کف سر و دیگر جاهای بدن را تسهیل می‌کند.
از طرفی خوراکی‌هایی که حاوی روغن خوب هستند مثل انواع دانه‌ها و ماهی،‌ برق خاصی به موها می‌بخشند. این نوع مواد غذایی و تمرینات ورزشی برای سلامت قلب هم مفید است. در واقع یک تیر و دو نشان است.
موهای خود را عامل زیبایی بسیار گرانبهاتر و موثر از جواهرات خود بدانید. مو ها در واقع قاب صورت هستند و همیشه و در هر کجا با شما هستند. نگهداری موهای بلند کار دشواری است اما آنقدر زیبایی مو در زیبایی افراد موثر است که هیچکس از این کار سخت شانه خالی نمی‌کند.

هر 7 هفته کمی نوک مو های خود را کوتاه کنید

موخوره‌ها که درواقع با شاخه‌ای شدن موها شناخته می‌شوند،‌نه به خودی خود درمان می‌شوند و نه هیچ محصول آرایشی بهداشتی می‌تواند شما را از شر آنها خلاص کند. چیدن نوک موها علاوه بر اینکه از مجعد شدن و شکنندگی موها جلوگیری می‌کند، بهترین و موثرترین راه مبارزه با موخوره است.

مطمن شوید که مو های تان را بر اساس نیازی که دارند شستشو می‌ دهید

شستشوی هر روزه موها برای بیشتر موها غیر ضروری است. زیرا مو به مقداری از روغن کف سر نیاز دارد تا به وسیله آن، موها درخشان و نرم شوند. شستشوی هر روزه این روغن ضروری را از بین می‌برد. البته این موضوع در مورد کسانی که موهای چرب دارند استثنا است. کسانی که موهای چرب دارند هم می‌توانند به جای شستشوی هر روزه موها از شامپوهای خشک کننده استفاده کنند یا از پودر بچه استفاده کنند. پودر با جذب چربی مو باعث می‌شود تمیز و مرتب به نظر برسد. نحوه استفاده از آن هم بسیار آسان است؛ یک یا دو قاشق چایخوری پودر بچه را روی کف سر، جاهایی که بیشتر چربی دارد، بریزید و سپس با برس شانه کرده و پودر را از موها دور کنید.

یک برس خوب انتخاب کنید

برس‌های خوب و مرغوب نه تنها گره‌های مو را بهتر و راحت‌تر باز می‌کند، بلکه با توزیع مناسب چربی طبیعی سر به ساقه‌ های مو باعث زیبایی و درخشندگی بیشتر موها می‌شود.

از محصولات و فرآورده‌های متناسب با موی خود استفاده کنید


پیش از هر چیز جنس مو ی خود را بشناسید موی شما می‌تواند چرب، خشک، رنگ شده، معمولی یا دارای تارهای نازک باشد. اگر در مورد نوع موهای خود مطمئن نیستید می‌توانید با متصدی یک سالن آرایش معتمد مشورت کنید.
پس از هر بار شستشو، ویتامینه کردن موها یک ضرورت است. برای موهای بلند هم هفته‌ای یک مرتبه باید موها را عمیق‌ ویتامینه کرد. می‌توانید مواد ویتامینه کردن عمیق را خریداری کرده و این کار را در منزل انجام دهید تا از پرداخت هزینه گزاف هفتگی، به سالن‌های آرایشی معاف شوید. روش کار هم به این صورت است که مواد تقویت کننده را روی کف سر می‌گذارید و پس از 15 دقیقه موها را می‌شویید.